Ligový prierez: Na čele Niké ligy prekvapujúco Žilina, infarktový záver na Tehelnom poli si vyslúžila Podbrezová

Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann/Daniel Stehlík

MFK Skalica – MFK Zemplín Michalovce 2:1

V prvom polčase mali prekvapujúco prevahu hostia, ktorí aj po takmer 300 minútach v lige konečne skórovali, keď sa v 37. min presadil útočník Daniel Pavúk. Zemplínčania okrem toho zahodili viacero gólových možností, keď sa vyznamenával domáci brankár Matej Luksch, ktorý Záhorákov držal v zápase. Skalica v druhom dejstve prepla do iného herného režimu a gólmi Róberta Matejova a Jána Vlaska z pokutového kopu otočila skóre. Zaknihovala si tak v poradí druhé víťazstvo. Michalovce na plný trojbodový zápis čakajú a sú nateraz posledné. Nutne potrebujú posilniť svoj hráčsky káder.

Postava zápasu: Matej Luksch

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 0:2

Na Trnavu aj podľa slov jej trénera Michala Gašparíka doľahla únava z ťažkého štvrtkového zápasu proti Dnipru – 1 v play- off Konferenčnej ligy. V prvom polčase ešte domáci hráči stíhali behať, mali aj dve šance (Procházka, Ristovski), ale bezúspešne. V druhom polčase potom hosťujúci „Šošoni“ trestali domáce zaváhania v obrane. V 59. minúte sa po rohu presadil stopér Andrej Stojčevski, o 3 minúty sa po výkope brankára Belka dostal do nájazdu Henry Addo a rutinérsky zakončil – 0:2. Trnave už nezostali sily na výsledkový vzrat. Žilinčania potvrdili skvelú súčasnú formu, vyhrali 5 zo 6 tohtosezónných zápasov. S 15 bodmi sú na 1. mieste.

Postava zápasu: Samuel Gidi

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:2

Hráči Slovana Bratislava mali čo pred svojimi fanúšikmi naprávať. Po tvrdej prehre s Arissom Limassol 2:6 sa doslova pýtali tri domáce body. Skóre otvoril Tigran Barseghjan, ale boli to Horehronci, ktorí boli „futbalovejší“ a v závere stretnutia po góloch Assinora a Mareka Kristiána Bartoša priebežné skóre otočili. Vyhrávali ešte na začiatku 92. minúty, no potom potom prišla hlavička Gurama Kašiu a v úplnom závere gól Tigrana Barseghjana – 3:2. „Železiarom“ tak vykypelo z bodového hrnca. Slovan prelepil chabú náplasť na svoje účinkovanie v posledných týždňoch- nespokojné s výkonmi mužstva bolo aj tvrdé jadro fanúšikov, ktoré v závere opustilo svoje miesta na tribúne.

Postava zápasu: Tigran Barseghjan