Ligový prierez: Na čele Niké ligy prekvapujúco Žilina, infarktový záver na Tehelnom poli si vyslúžila Podbrezová

Zdroj: FOTO TASR - Martin Baumann/Daniel Stehlík

V 6. kole Niké ligy, poslednom pred avizovanou reprezentačnou prestávkou, nebola núdza o zaujímavé momenty. Na čele súťaže ostala Žilina, ktorá zvládla nedeľný náročný zápas v Trnave a navýšila svoj náskok pred prenasledovateľmi na 2 body. Darilo sa aj bratislavkému Slovanu, ktorý vo štvrtok utrpel ťažkú výsledkovú ranu na Cypre s Arisom Limassol (2:6:). Na začiatku nadstaveného času ešte prehrával s Podbrezovou 1:2, aby v úplnom závere strhol víťazstvo na svoju stranu. Zaujalo taktiež, že posledné Michalovce pretrhli dlhú 397- minútovú šnúru bez streleného gólu.

6. kolo Niké ligy:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:1

V derby cez kopec sa body na Štiavničkách delili zaslúžene. Domáca Dukla, ktorá mala v chrbte 3 víťazstvá v rade išla do vedenia v prvom polčase, po zásahu Arevala Acostu. Hosťujúci MFK, ktorý sa v súťaži výsledkovo trápi, vyrovnal v 52. min po presnej hlavičke Tomáša Bobčeka (inak najlepšieho hráča na ihrisku). Šance sa do konca stretnutia striedali na oboch stranách, tentoraz sa však už nepresadil nik, ani domáci reprezentant a kapitán mužstva Róbert Polievka.

Postava zápasu: Tomáš Bobček

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 1:0

Trenčín je v tejto sezóne ako vymenený. V minulom ligovom ročníku sa zachránil kolo pred koncom, aktuálne je až na druhom mieste tabuľky s 13 bodmi. A zaslúžene. V sobotu zdolal silnú Dunajskú Stredu po góle Matúša Kmeťa zo 69. min. Mal to však značne uľahčené, pretože hostia hrali od 23. min bez vylúčeného stopéra Risvanisa. AS skutočne potvrdzuje dobrú formu, zlepšil sa v organizácii hry, defenzíve, oveľa lepšiu má prechodovú fázu. Ťaží taktiež z rýchlych krajov. Dunajská Streda je sklamaním tejto sezóny. V lige má bilanciu 2 víťazstvá, 2 remízy a 2 prehry – akiste málo na mužstvo, ktoré ašpiruje na majstrovský titul. Lavička pod trénerom Adriánom Guľom nie je najpevnejšia.

Postava zápasu: Matúš Kmeť

FC Košice – ViOn Zlaté Moravce 1:0

Zverenci trénera Antona Šoltisa si pripísali prvú domácu výhru. Dokráčali k nej nie úplne presvedčivým krokom, hlavne v prvom polčase však mali značnú hernú prevahu. Dokumentovali ju presným zásahom Lukáša Greššáka, ktorý sa presadil v 27. minúte po centri Borisa Turčáka. Svoje šance mali aj hostia, ktorí sa ale trápia v koncovke. Dve veľké možnosti zahodil Adam Brenkus. Košice tieto tri body posunuli na 8. miesto v tabuľke (7 bodov), naopak, Vion zostáva predposledný s jedným získaným bodom.

Postava zápasu: Lukáš Greššák