fbpx

Prierez 11. kola Niké ligy: V derby uspel Slovan a už je na čele. Ďuriš nadelil pod Dubňom 5-gólový prídel

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj, INSTAGRAM/MŠK Žilina

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0

Trenčín vstupoval do zápasu ako líder Niké ligy. S prekážkou zo Záhoria si však neporadil. Samozrejme, mal celozápasovú hernú prevahu, mal aj 4 pokusy do priestoru bránky, no proti jeho zakončeniam bol skvelý brankár Skalice Junas. Škoda pre Trenčín, zakopol v 2. zápase po sebe. Pre Skalicu je to zlatý výsledok. Zverenci trénera Pavla Majerníka zbierajú bod po bode a vzďalujú sa posledným dvom miestam.

Postava zápasu: Martin Junas

ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:2

Slabučký zápas dvoch posledných mužstiev, ktoré v tejto sezóne ešte nevyhrali. Do vedenia išiel ViOn po peknej strele Mondeka. Zemplínčania v prvom polčase akoby ani na ihrisku neexistovali. Po zmene strán však oni tvrdili muziku a išli do vedenia, keď sa dvakrát presadil Adekunle – 1:2. Hostia mali viacero príležitostí, kontrolu nad zápasom a zdalo sa, že vyhrajú. No pár minút pred koncom zaletel pokus Mondeka nečakane pod brvno prekvapeného brankára Szaráza – čo viac dodať. Obe mužstvá budú mať ešte veľké problémy so záchranou. Platí však, že Michalovce aj v 3. zápase pod vedením trénera Petra Struhára remizovali.

Postava zápasu: Issa Adekunle.