Keď sa loď priblížila na necelých 200 metrov, orbitálna stanica uskutočnila jeden kontrolný oblet okolo dopravnej lode a potom sa už začal samotný spojovací manéver. Po chvíli sa obe posádky privítali. Celý let do kozmu prenášali vtedy naživo aj v televízii.
Z 36 prepelíc prežili iba tri najodolnejšie
Počas misie vykonal Ivan Bella niekoľko lekárskych experimentov týkajúcich sa úrovní žiarenia, metabolizmu a hormónov. Bella plnil vedecký program vypracovaný Slovenskou akadémiou vied, ktorého súčasťou bolo šesť vedeckých projektov. Štyri z nich splnil v spolupráci s ďalšími kozmonautmi na palube vesmírnej stanice Mir.
Do vesmíru s Bellom cestovalo aj 60 vajíčok japonských prepelíc. Dva dni po pristátí na stanici Mir sa z nich vyliahlo v inkubátore až 36 mláďat. Ako Ivan Bella uviedol pre Piešťanský denník, prepelice kŕmil a pozoroval ich správanie vo vesmíre. Z 36 mláďat sa konca misie dočali iba tri.
Ivana Bellu na palube sprevádzali Viktor Afanasyev, ruský kozmonaut, ktorý dokopy vo vesmíre počas štyroch letov strávil 555 dní a francúzsky kozmonaut Jean-Pierre Haigneré, ktorý bol na obežnej dráhe celkovo 210 dní. Po ukončení misie pristáli 28. februára 1999 v kazašskej stepi.
Kozmický let Ivana Bellu trval dokopy 7 dní, 21 hodín a 56 minút.