Český herec Jiří Langmajer prijíma výzvy s veľkou chuťou, aj keď niekedy neodhadne svoje sily. Nedávno tomu tak bolo aj v Indonézii, kde pri natáčaní dobrodružnej komédie Poklad prekročil limit svojich fyzických síl.
Pre väčšinu hercov je bežné, že pri kaskadérskych scénach používajú dabléra, ktorý ich zastúpi v nebezpečných alebo náročných situáciách. To však neplatí pre „Langoša“, ktorý sa do takýchto situácií vrhá sám. Informuje o tom portál Blesk.cz.
„Teraz sme konečne mohli využiť to, čo Jirka vie pod vodou; napríklad tri dni strávil vo vraku na ploche troch metrov štvorcových a len v tričku. To, čo predviedol a urobil v Poklade, je podobne fenomenálne ako to, čo robí Tom Cruise,“ povedal režisér Rudolf Havlík.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Počas natáčania sa nezaobišiel bez komplikácii
58-ročný herec si však uvedomuje, že svoje sily precenil. „Musím povedať, že tentoraz som naozaj narazil. Práca pod vodou je niečo iné, než len sa dívať okolo seba. Bolo to mimoriadne náročné,“ priznal herec a dodal, že miestami mal skutočný strach. Hoci sa roky potápal po celom svete, pred kamerou to pre neho bolo úplne iné.
„Pri tej práci idete hore, dole, doľava, doprava a popierate, ako by ste sa pod vodou mali správne správať,“ vysvetlil.
Rovnako ako väčšine členov štábu ani Langošovi sa počas niekoľkotýždňového natáčania na Bali nevyhli zdravotné komplikácie. Herec navyše nevdojak prekonal jednu z diagnóz, ktorá môže byť niekedy aj smrteľná.
„Tá krajina, to more, to teplo sú neúprosné. Na mieste som prekonal horúčku dengue, čo som zistil až neskôr v Česku. Na Bali som sa celý vyhádzal,“ prekvapil Langmajer. Práve vyrážka je jedným z hlavných príznakov dengue.
Čo to je horúčka dengue?
Ide o vírusové ochorenie, ktoré prenášajú infikované komáre. Jedným z hlavných príznakov je vysoká horúčka, často sa však objavujú aj nevoľnosť a zvracanie, rovnako ako krvácanie z nosa alebo ďasien.
Dôležitým znakom sú aj kožné zmeny, ktoré môžu zahŕňať rôzne vyrážky. Horúčka dengue má významný dopad na ľudské zdravie a môže viesť k život ohrozujúcim stavom. Tieto stavy sú často spojené s krvácaním do vnútorných orgánov a vyžadujú intenzívnu lekársku starostlivosť. Úmrtnosť pri krvácavej forme sa pohybuje až okolo 50 percent!