Kúpanie v bazéne prináša mnohé riziká. AKO sa chrániť pred chorobami?

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash

Zabráň tomu, aby sa do bazéna dostali výkaly, dokonca aj malé čiastočky, ktoré môžu byť na tvojom  tele. A bez ohľadu na to, aké pohodlné sa to môže zdať, necikaj do bazéna. Zatiaľ čo chemikálie vo vode vo všeobecnosti zabíjajú všetky baktérie v moči, stále to vedie k tvorbe chemických dráždivých látok, vysvetlila Rock.

Snaž sa vodu neprehĺtať

Ak plávaš s batoľatami alebo malými deťmi, vymeň plienky mimo bazéna, aby si zabránil kontaminácii vody baktériami, povedala doktorka Lum. Pre deti, ktoré už nenosia plienky, zaisti, aby ste robili časté prestávky na toalete.

Jednou z najväčších vecí, ktorým sa treba vyhnúť, je prehĺtanie vody. Tiež sa nezdržiavaj vo vode, ak máš otvorenú ranu alebo rez, povedala Lum. Ak tam vstúpiš, ideálne je použiť vodotesný obväz alebo leukoplast na úplné zakrytie rany.

„Ak uvidíš vo vode nejaké výkaly, povedz to plavčíkovi,“ povedala Rock a dodáva, že by si plavčíka mal upozorniť aj na „akékoľvek podráždenie pokožky alebo očí“, ktoré sa ti prihodí.

Po vyjdení z bazéna sa úplne osuš a nezabúdaj najmä na uši, aby nedošlo k syndrómu plaveckého ucha. „Môžeš použiť uterák, ale aj naťahovať ušný lalôčik rôznymi smermi, aby si vypustil všetku vodu,“ povedala Rock. „Zváž tiež použitie štupľov do uší alebo kúpacej čiapky, aby si predišiel vniknutiu vody z bazéna do ucha.“

Plávanie má mnoho výhod pre dospelých aj deti, či už ide o znižovanie stresu, zlepšenie nálady alebo len o skvelý zdroj cvičenia.

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie