Krasokorčuliar Hagara získal striebro: „Som veľmi šťastný a spokojný“

Na snímke slovenský krasokorčuliar Adam Hagara získal striebornú medailu na zimných olymijských hrách mládeže 2024. Zdroj: X/Nattyy

Vo štvrťfinále bojoval Adamov, ktorý sa v Pjongčangu už predstavil v biatlone, do posledných metrov o postup, napokon skončil vo svojom behu štvrtý a celkovo obsadil 18. priečku. Medzi dievčatami Emília Rendová dobehla vo svojom behu so stratou na najlepšie a zaradila sa vo výsledkovej listine na 27. pozíciu.

Po úvodnej časti severskej kombinácie bol Hektor Kapustík na 2. mieste, v druhej časti však svoju pozíciu neudržal a klesol na 11. priečku. Kapustík na mostíku HS-106 skočil v skokanskej časti 109 metrov, za čo od rozhodcov dostal 134,1 bodu. Oproti súťaži v skokoch na lyžiach, v ktorej tiež štartoval, sa výrazne zlepšil.

Do bielej stopy vybiehal so stratou 28 sekúnd na Andreasa Gfrerera. Kým Rakúšan si svoje vedenie udržal, Slovák svoju pozíciu nie. Postupne sa prepadol až na 11. miesto a do cieľa prišiel s dvojminútovou stratou na víťaza. Druhý slovenský zástupca Jakub Karkalík bol po skokoch 25., v bielej stope si pohoršil ešte o dve pozície.

ZOH mládeže v kórejskom Kangwone – 10. súťažný deň:
Bežecké lyžovanie
Chlapci – šprint voľnou technikou: 1. Federico Pozzi (Tal.),… 18. Michal ADAMOV, 41. Jelisej KUZMIN (obaja SR).
Dievčatá – šprint voľnou technikou: 1. Elsa Tänglanderová (Švéd.),… 27. Emília RENDOVÁ, 39. Tereza BUKASOVÁ (obe SR).

Krasokorčuľovanie
Chlapci – konečné poradie: 1. Kim Hjung-jeom (Kór. rep.) 216,73, 2. Adam HAGARA (SR) 216,23, 3. Li Janhao (N. Zél.) 208,84.

Severská kombinácia
Chlapci (skoky na mostíku HS-109/beh na 6 km): 1. Andreas Gfrerer (Rak.) 13:23,1 min,… 11. Hektor KAPUSTÍK +2:02,3, 27. Jakub KARKALÍK (obaja SR) +5:17,9.