fbpx

Kožné problémy bývajú nepríjemné a znižujú kvalitu života. Ako si pomôcť?

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik, Pixabay

Kľúčové ingrediencie

Síra, respektíve sírne pramene sú odnepamäti využívané pri liečbe kožných ochorení. Podporuje syntézu kolagénu, tvorbu a regeneráciu buniek, znižuje množstvo šupín a zároveň má antibakteriálne, antiseptické, antimykotické a protizápalové účinky.

Významne upokojujúce, protisvrbivé, antioxidačné a regeneračné schopnosti má aj ovos, ktorý je navyše zdrojom vitamínov a minerálov, ako je napríklad zinok, ktorý pokožku posilňuje. Čím ďalej častejšie využívanou látkou je kanabidiol, teda CBD. Štúdie preukázali, že v starostlivosti o kožu má výrazné protizápalové, upokojujúce, regeneračné a hojivé schopnosti.

Ďalšími zložkami, ktoré môžu byť s vyššie popísanými použité v synergii v jednom produkte, sú napríklad rastlinné oleje ako šípkový, mandľový, slnečnicový, konopný či jojobový, ďalej pantenol, ceramidy, aloe vera, ale aj kyselina hyalurónová.

Aby bola terapia komplexná

Samozrejme, že samotná aplikácia kozmetických prípravkov nestačí. Pri liečbe kožných ťažkostí je nemenej dôležitý prísun kvalitných živín, dostatočný odpočinok a spánok, pohyb a vyhýbanie sa stresu. Telo, respektíve koža, uvíta nutnú dávku antioxidantov, ktoré prispievajú k zmierneniu zápalových procesov, chránia pred škodlivým oxidačným stresom a predčasným starnutím.

Pokožka ocení aj vitamíny A, C a E a vitamíny skupiny B, kolagén, ďalej zinok, selén a tiež omega-3 mastné kyseliny. Rozhodne sa starajte aj o svoje črevá, respektíve zdravú mikrobiotu, ktorú podporíte probiotikami, prebiotikami a postbiotikami. Dodržujte pitný režim a obmedzte nápoje, ktoré prispievajú k dehydratácii.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie