Rovnaký počet zdieľaní má ale aj vyjadrenie samotnej nemocnice, že nič také nie je nutné: „Fakultná nemocnica s poliklinikou má aktuálne dostatočné zásoby krvi pre všetky krvné skupiny a pacientov.“
ŠtB
Sociálnymi sieťami sa tiež šíri hoax, že podozrivý z atentátu Juraj C. bol v minulosti agentom komunistickej Štátnej bezpečnosti. Veľakrát ho dopĺňa aj obrázok zo spisu ŠtB, kde má Juraj C. krycie meno Ďuro.
„Atentátnik na premiéra nie je vedený v zozname Ústavu pamäti národa, ktorý obsahuje mená príslušníkov komunistickej Štátnej bezpečnosti, pohraničnej stráže a komunistického ministerstva vnútra,“ poukazuje server Demagog.sk .
Z dostupných archívnych materiálov podľa serveru nevyplýva, že by bol Juraj C. zapísaný ako agent. ŠtB sa o neho ale napriek tomu zaujímala. Viedla ho ako takzvanú preverovanú osobu. Takých ľudí Štátna bezpečnosť sledovala predovšetkým vtedy, keď v nich videla potenciál spolupráce alebo nebezpečenstva pre komunistický štát.
Podľa dlhoročného regionálneho novinára Štefana Ráchelu, ktorý strelca osobne pozná, vystupoval Juraj C. pred revolúciou proti komunistickému režimu. „Do roku 1989 to bol protirežimný človek. ŠtB ho evidovala, ale to preto, že bol konfliktný a dokázal sa postaviť proti režimu,“ popísal pre denník SME .
Server Aktuality.sk potom s odkazom na nemenovaný zdroj napísal, že v očiach eštebákov bol Juraj C. „rebel“. Mal organizovať štrajk a roznášať protikomunistické letáky.