Strana to odmietla.
„Neexistuje žiadne spojenie medzi ním a našou stranou alebo našimi členmi,“ vyhlásil podľa televízie Markíza líder strany Šimečka.
Slovenskí branci
Na sociálnych sieťach sa objavuje aj hoax, že Juraj C. bol členom proruskej polovojenskej skupiny Slovenskú branci. Objavil sa totiž na fotografiách publikovaných v januári 2016 z ich akcie v Trnave, kde do svojich radov prijímali nových členov.
Podľa časopisu Respekt Juraj C., ktorý napísal niekoľko básnických zbierok, pred nastúpenými bráncami recitoval báseň a prehovoril k nim. „Poslal mi e-mail, že je básnik a spisovateľ, že sa mu páči naša činnosť a že by na nejakej našej akcii rád predniesol báseň,“ popísal časopisu niekdajší líder „Brancov“ Peter Švrček, ako Juraj C. skupinu oslovil.
Do ich radov ale nikdy nevstúpil. „Podozrivý sa v minulosti zúčastnil akcie tejto skupiny, ale nebol členom žiadneho radikálneho či extrémistického subjektu,“ uviedol projekt Hoaxy a podvody — Ministerstvo vnútra SR v príspevku na Facebooku, ktorý tiež zdieľala polícia. To pre časopis Respekt potvrdil aj Švrček: „Nebol naším členom.“
Zásoby krvi
Medzi hoaxy patrí aj výzva na darovanie krvi v nemocnici v Banskej Bystrici, kde sa po atentáte slovenský premiér zotavoval. „Robert Fico potrebuje nutne krv,“ hlásila používateľka Mária vo facebookovej skupine Nie EU! Áno Rusko!, odkiaľ jej apel zdieľalo množstvo ľudí.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)