Kedy umrie Putin? Rusi aj Ukrajinci hľadajú odpovede u veštcov

Reklama
Ruský prezident Vladimir Putin sa rozpráva s ruským ministrom obrany Sergejom Šojguom a veliteľom ruských ozbrojených síl, generálom Valerijom Gerasimovom. Príslušník práporu Sibír ukrajinskej armády, ktorý tvoria výlučne občania Ruskej federácie, drží náboje počas vojenského výcviku neďaleko Kyjeva v stredu 13. decembra 2023. FOTO TASR/AP

Rusi si tiež obľúbili televízne programy , v ktorých vystupujú veštci, ktorí varujú pred nebezpečenstvom temných síl. Jasnovidci prednášajú predpovede, ktoré korešpondujú s tvrdeniami Kremľa o Rusku ako nevyhnutnom víťazovi vojny. Na vzostupe je aj predaj kníh o veštení a duchovných praktikách.

Psychologička Jelena Osterová z Petrohradu za príklonom k ​​mystike vidí absenciu nezávislých informačných zdrojov v Rusku, na ktoré by sa mohli ľudia spoľahnúť. „Veštenie sa v týchto znepokojujúcich časoch stáva kúzelnou pilulkou na riešenie problémov. Ľudia túžia nájsť stabilitu v meniacom sa svete a mať pocit kontroly nad svojím životom,“ povedala RFE.

Pozor na podvodníkov, varujú na Ukrajine

K okultným vedám sa po takmer dvoch rokoch ruskej agresie obracajú čoraz viac aj Ukrajinci. „Nikto nedokáže povedať, kedy vojna skončí. Neistota, ktorá je pre ľudí neznesiteľná, ich núti hľadať podporu. A tu niektorí nachádzajú vo forme horoskopov a predpovedí budúcnosti,“ povedala agentúre AFP kyjevská psychologička Lidija Smolaová.

„Ľudia sa najčastejšie pýtajú, kedy skončí vojna alebo kedy zomrie ruský prezident Vladimír Putin,“ uviedol jasnovidec Roman Zavidkovskij. „Myslím, že ľuďom pomáham. Predpovede ich upokojujú,“ hovorí Zavidkovskij, ktorý ponúka čítanie z tarotových kariet.

Tridsaťštyriročná novinárka Aljona Zacharčenková denníku The Japan Times popísala, že sedenie s veštcom Valerijom Šatylovičom v Kyjeve môže priniesť rýchlejšie výsledky ako terapia. „Keby ste šli k psychológovi, museli by ste niekomu dlho rozprávať o svojich životných problémoch. S Valerijom sme sa rozprávali hodinu, a už pochopil, aké mám problémy,“ uviedla.

Psychologička Smolaová však podotkla, že falošná nádej môže u mnohých viesť k prehĺbeniu depresie, pokiaľ sa nenaplní.

Polícia z Ivanofrankivskej oblasti na jeseň varovala pred podvodníkmi, ktorí sa zameriavajú na ľudí, ktorých príbuzní sú po odchode na front nezvestní. Žena, ktorá sa vydávala za vedmu, v septembri kontaktovala manželku nezvestného vojaka a pod zámienkou jeho nájdenia z nej vymámila 41 tisíc hrivien (992 eur) a zlaté šperky. Akonáhle podvodníčka všetko dostala, prestala komunikovať, informuje iDNES.cz. 

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie