Podľa Jungwirtha tak má Trump ešte šancu lavírujúcich voličov osloviť. „Je veľmi jednoduché Trumpa odsúdiť ako nejakú nepredvídateľnú a impulzívne riadenú raketu, je to podľa mňa ale veľká chyba. Trump je veľmi schopný stratég a komunikátor, vie nájsť témy, ktoré rezonujú medzi ľuďmi,“ vysvetlil odborník.
„Je navyše zaujímavé, a veľmi sa o tom nehovorí, že Trump oproti predchádzajúcim kampaniam výrazne rozširuje dátovo-analytický tím. Títo ľudia pre neho robia mikrokampane cielené na špecifické skupiny voličov,“ dodal analytik s tým, že témy, ktoré by Trumpovi mohli pomôcť ako s nezávislými, tak aj s umiernenými republikánmi, sú ekonomika a bezpečnosť.
Ostatne otázka bezpečnosti je teraz ústrednou témou americkej politiky v súvislosti s pribúdajúcim počtom migrantov prechádzajúcich americko-mexickú hranicu. Republikáni v Snemovni reprezentantov sú odhodlaní blokovať dohodu oboch strán dosiahnutú v Senáte. Medzi americkými komentátormi sa hovorí o tom, že za obštrukciami stojí práve aj Trumpova snaha neprihrať Bidenovi pred voľbami politické body.
Dôležité je ale mať na pamäti aj to, že do konečných výsledkov nakoniec prehovorí hlavne šesť až sedem štátov známych ako „swing states“, kde majú Demokratická a Republikánska strana väčšinou aj dlhodobo vyrovnanú podporu. V týchto štátoch Jungwirth odporúča sledovať najmä univerzitne vzdelaných umiernených republikánov a nezávislých alebo mladých progresívnych liberálov.
„Aj veľmi marginálne zmeny na úrovni podskupín môžu byť tým, čo rozhodne celkový výsledok,“ zdôraznil záverom analytik.