Vynález ponúkla Americkej správe veteránov, bezúspešne. Prezentovala ho aj v televíznej show „The Big Idea“, čím sa stala prvou Afroameričankou, ktorá sa objavila v tomto programe. Podporu našla napokon vo francúzskej vláde, ktorej predala práva na svoj vynález.
Kedysi pracovala aj ako fyzioterapeutka pre svokru Theodora Edisona, syna slávneho vynálezcu Thomasa Edisona. S Theodorom boli blízkymi priateľmi. Práve v jeho dome vymyslela jednorazové kartónové umývadlo na zvratky.
Vyrobila ho z novín, múky a vody a zapiekla ho do tvrdej formy. Nemocnice by tak nemuseli čistiť tradičné umývadlá po každom použití. Ani tento vynález Ameriku nezaujal, a tak ho predala do Belgicka. Modernú verziu takého umývadla tu používajú dodnes.
Skutočná priekopníčka
V 60. rokoch sa taktiež zaujímala o grafológiu, jej služby si vyžiadali aj policajné oddelenia v New Jersey a Virgínii. Bessie dokázala z rukopisu vytvoriť profil zločinca a v úspešnej policajnej kariére pokračovala aj v 70. rokoch.
Neskôr sa stala prvou Afroameričankou, ktorá pracovala v metropolotnej polícii Scotland Yard v Škótsku. Tu sa zamestnala ako zapisovateľka, špecializovala sa na odhaľovanie falošných dokumentov.
Túžila pracovať aj pre FBI, no jej žiadosť zamietli. Svoje vzdelanie a dlhoročné skúsenosti napokon uplanila ako forenzná analytička vo svojom vlastnom podniku. Skúmala prevažne dokumenty z obdobia pred občianskou vojnou a po.
Zomrela 30. decembra 2009 v štáte New Jersey vo veku 95 rokov. Podľa príbuzných nikdy neprestala vymýšľať, ale niekoľkonásobné odmietnutie stačilo na to, aby prestala žiadať o patenty pre svoje vynálezy.