Je to doma! Slováci porazili Kazachstan 6:2. Zajtra nás ale čaká náročný zápas

Slovenský hokejista Matúš Sukeľ sa raduje so spoluhráčmi z gólu na 3:0 počas zápasu základnej B-skupiny Slovensko - Kazachstan na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave v nedeľu 12. mája 2024. Zdroj: TASR/AP

Slováci boli od úvodu aktívnejší a vyslali aj prvú strelu na bránku. Kazachovia neskôr odpovedali po nebezpečnom pokuse Muchametova, keď pred Škorvánkom ´zaplával´ puk po teči. V 7. minúte mali Slováci prvú gólovú šancu, ale Sukeľ trafil len dobre postaveného Šutova. Brankár Kazachov výborne zasiahol aj o niekoľko sekúnd neskôr po strele Slafkovského. Na opačnej strane musel vzápätí Škorvánek zakročiť po strele Muratova. Slovenskí reprezentanti však boli aktívnejší, najmä pohybom sa im darilo prekonávať obranu súpera a v 12. minúte otvorili skóre. V početnej výhode zareagoval Pospíšil na strelu Nemca od modrej čiary a z bránkoviska otvoril skóre – 1:0. O 34 sekúnd neskôr viedli o dva góly, zásah Faška-Rudáša si museli arbitri potvrdiť na videu. Výbornú pasáž potvrdili Slováci aj tretím gólom, úspešný bol Sukeľ.

V druhej tretine inkasoval ako prvý Škorvánek, keď ho pri signalizovanej výhode po faule Kelemena prekonal Asetov. Potom sa však opäť zapotil Šutov, ktorý zlikvidoval šance Tatara a Slafkovského. V polovici zápasu sa do nájazdu dostal Kelemen, no obrana Kazachov ho zastavila nedovolene a z nariadeného trestného strieľania Hudáček nezaváhal – 4:1. Ďalšie šance zostali nevyužité, obaja brankári podržali svoje tímy.

Na začiatku záverečnej tretiny prežili Slováci bez ujmy presilovku súpera a hneď po jej skončení strelili piaty gól. Po druhý raz v zápase sa presadil Martin Pospíšil. O štyri minúty neskôr využil Cingel krížnu prihrávku Hudáčka a strelil šiesty gól Šutovovi, ktorý vzápätí prenechal miesto Bojarkinovi. Posledné slovo patrilo Kazachom, puk za Škorvánka pretlačil Omirbekov.