Szejna po stretnutí povedal, že malo „silný charakter“ a že Varšava nevyhostí izraelského veľvyslanca po jeho ospravedlnení, ktoré požadoval napríklad opozičný líder Jaroslaw Kaczyński.
Szejna však uviedol, že Varšava požaduje prístup ku všetkým informáciám týkajúcim sa vyšetrovania útoku na konvoj WCK, pri ktorom okrem Sobola zahynulo šesť ľudí. Livne tiež požiadal poľské ministerstvo zahraničných vecí, aby mu poskytlo kontaktné informácie na rodinu zabitého humanitárneho pracovníka, uviedol Szejna. Pravdepodobne je to kvôli odškodneniu, uvádza portál onet.pl.
Szejna a hovorca ministerstva zahraničných vecí Pawel Wroński sa pôvodne chceli stretnúť s novinármi hneď po stretnutí s veľvyslancom. Pred sídlom ministerstva ich však prekričali propalestínski demonštranti, ktorí skandovali heslá ako „Slobodná Palestína“ a požadovali vyhostenie Livniovej z Poľska.
Izraelský veľvyslanec vyvolal v Poľsku pobúrenie v súvislosti s útokom na pracovníkov WCK, keď na sociálnej sieti X napísal, že „krajná pravica a ľavica“ v Poľsku sa snažia obviniť Izrael z „úkladnej vraždy počas tohto útoku“.
Poznamenal, že „antisemiti budú vždy antisemitmi“ a že Izrael zostane demokratickým židovským štátom bojujúcim za svoje právo na existenciu. Podľa Livniovej tak robí aj pre dobro celého západného sveta.
Poľský prezident Andrzej Duda dal jasne najavo, že ho veľvyslancove výroky pobúrili a že Livniová „je pre štát Izrael najväčším problémom vo vzťahoch s Poľskom“.