„Riaditeľ Slovenskej informačnej služby je dnes absolútne politická nominácia, ktorá nemá s odbornosťou nič spoločné. Ten človek nebol vôbec spôsobilý zastávať takúto funkciu, ani odborne, a mimochodom ani ľudsky. Neviem, ako mohol dostať bezpečnostnú previerku,“ vyhlásil Naď. Tvrdí, že Gašpar zneužíva svoju pozíciu na vytváranie účelových správ v prospech vlády.
Opozícia v tejto súvislosti žiada odchod šéfa SIS a upozorňuje na možné zneužívanie tajných služieb na politické ciele.
Odpočúvania a vykonštruované obvinenia
Naď tiež tvrdí, že SIS odpočúvala desiatky telefónnych čísel v súvislosti s atentátom na Fica. Podľa neho vláda zámerne spája páchateľa útoku, Juraja Cintulu, so stranou Demokrati, hoci neexistujú dôkazy o akejkoľvek spojitosti.
„A teraz sme sa dozvedeli, že v súvislosti s atentátom na Fica, ktorý bol neúspešný, Slovenská informačná služba odpočúvala desiatky telefónnych čísel. A zároveň, či už to bol minister vnútra alebo sám premiér, tvrdili, že za atentát, ktorý spáchal pán Cintula, je zodpovedná politická strana Demokrati, napriek tomu, že sme sa s pánom Cintulom nikdy predtým nestretli. Takže je to vykonštruované obvinenie proti nám,“ dodal Naď.
Podľa jeho slov je cieľom vlády oslabiť opozíciu, pretože Demokrati by mohli v prípade predčasných volieb posilniť parlamentnú opozíciu. „A to pravdepodobne preto, že sme politickou stranou, ktorá, ak sa dostane do parlamentu, bude mať v Národnej rade jasnú prevahu v podpore opozície,“ uzavrel šéf strany Demokrati.
Situácia na Slovensku sa tak naďalej vyostruje a otázkou zostáva, či sa Ficova vláda udrží pri moci, alebo budú predčasné voľby nevyhnutné.