Hokejová Dukla Trenčín bola na odpis, po triumfe nad Slovanom ťahá 4-zápasovú víťaznú sériu

Na snímke hráči HK Dukla Trenčín oslavujú víťazstvo v zápase 17. kola Tipos extraligy HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava, 5. novebra 2023 v Trenčíne. Zdroj: FOTO TASR/Radovan Stoklasa

„Keď som prišiel, každý zápas sme dostávali 4 či 5 gólov, vtedy mi chýbala taká osobná zodpovednosť jednotlivých hráčov v obrane. Myslím si, že toto sme si upratali a že chalani začali bojovať. To 5-minútové oslabenie bolo naše najlepšie v sezóne. Vytvárame si šance, čo je dôležité. Dúfam, že tú „deku“ už máme zo seba dole, ale cesta je ešte ďaleká. Pred chalanmi však klobúk dole,“ hovoril športový riaditeľ klubu a aktuálne aj tréner v jednej osobe.

Pomohol im príchod Giľáka

Jedným z hráčov, ktorí pozdvihli hru a výsledky Dukly Trenčín, je aj 28- ročný útočník Matej Giľák. Ten prišiel do mužstva zo Spišskej Novej Vsi a v posledných 5 stretnutiach bodoval osemkrát, keď strelil 5 gólov a pripísal si 3 asistencie.

Proti Slovanu strelil 2 góly, pričom mohol pokojne zaznamenať aj hetrik. Ako po zápase povedal, pomáha mu chémia v prvom trenčianskom útoku. „S Denisom Hudecom a Jozefom Balážom sme si sadli, máme medzi sebou tú správnu hokejovú chémiu. Dopĺňame sa a bojujeme, hráme jednoducho, z čoho pramenia naše šance. Som za to rád a dúfam, že to takto bude pokračovať a budem pomáhať Dukle. Proti Slovanu som mohol dať hetrik… Vždy to mrzí, ale dôležité je, že sme vyhrali 5:1. Či dám 2 góly alebo 3, alebo v takomto zápase aj žiaden, je to jedno. Pocit víťazstva nad Slovanom je výborný,“ hovoril Matej Giľák.

V tabuľke Tipos extraligy je aktuálne Dukla Trenčín na 8. mieste s 22 získanými bodmi. Po reprezentačnej prestávke sa v piatok 17. novembra 2023 o 18:00 h predstaví na domácom ľade proti HKM Zvolen.