fbpx

Hlavaj exceluje, Slafkovský (zatiaľ) bez gólového zárezu. Slovákov čaká po 2 dňoch voľna náročný víkend

Na snímke slovenskí hokejisti sa radujú z víťazstva 4:0 nad Poľskom, zľava brankár Samuel Hlavaj, obranca Šimon Nemec, útočníci Marek Hrivík a Martin Pospíšil po zápase základnej B-skupiny Slovensko - Poľsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave 15. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Michal Runák

Našťastie, pri našej miernej pasivite a systémových chybách sme sa mohli oprieť o oporu v bránke – bol ňou Samuel Hlavaj, brankár, ktorý opäť zažiaril a po heroickom výkone proti USA sa prekonával aj proti Poľsku, proti ktorému vychytal čisté konto. Ani on nehovoril o ľahkom zápase.

„Bol to ťažký zápas. Vedeli sme, že sme lepší, len sme to potrebovali potvrdiť na ľade. Úvodnú tretinu sme mali výbornú, ale v 2. tretine sme značne poľavili. Nula na mojom konte poteší, no Poliaci nemali veľa šancí a musel som byť stopercentne pripravený na každú jednu strelu. Ideme ďalej,“ nechal sa počuť brankár, ktorý podpísal zmluvu s Minnesotou Wild.

Samozrejme, 8 získaných bodov a 2. miesto v tabuľke B – skupiny nás teší. Na jej čele je Švédsko s 12 bodmi. Za chrbtom máme 7 – bodové reprezentácie USA a Lotyšska, Nemecko má 6 bodov.

Teší aj individuálna kvalita niektorých hráčov – výborne hrajú Hlavaj, Ivan, Nemec, Fehérvári, v ofenzíve doslova žiari 3. útok v zložení Kelemen – Pospíšil – Regenda.

Konečne sa strelecky presadil aj člen 1. útoku, a to Peter Cehlárik. Za svojimi kanonierskymi očakávaniami je (zatiaľ) hviezdny Juraj Slafkovský, ktorý robí všetko pre mužstvo, tvorí hru, strieľa, asistuje (4 asistencie), no zatiaľ gólovo mlčí. Verme, že jeho chvíle prídu v pre nás správnom čase. Sme na tom bodovo a tabuľkovo veľmi dobre a cez víkend môžeme urobiť veľmi podstatné kroky ku konečnému 2. miestu v tabuľke B- skupiny.