fbpx

Anketa Hokejista roka 2024. Vľavo hore bývalý slovenský obranca Ľubomír Višňovský, vľavo dole český kouč Antonín Stavjaňa, ktorý zvíťazil v kategórii Najlepší tréner, vpravo Juraj Slafkovský. Foto: TASR/Jakub Kotian

Premiérového víťaza spoznala aj kategória Najlepší tréner. Stal sa ním 61-ročný český kouč Antonín Stavjaňa, ktorý doviedol HK Nitra k druhému titulu šampiónov najvyššej slovenskej súťaže. Stalo sa tak napriek skutočnosti, že po základnej časti obsadili „corgoni“ až 8. miesto.

V predkole play off vyradili Trenčín, vo štvrťfinále favorizovaný Poprad, v semifinále Michalovce a vo finále pokorili Nitrania aj Spišskú Novú Ves. Stavjaňa v súčasnosti pôsobí ako asistent trénera v pražskej Sparte.

„Táto trénerská kategória je trochu špecifická. Je to ocenenie pre celý štáb, ktorý so mnou pôsobil. Napočítal som jedenásť ľudí vrátane šoféra autobusu. Všetci urobili maximum, preto je to náročné rozdeliť,“ povedal český kormidelník po prevzatí ceny.

Na snímke 61-ročný český kouč Antonín Stavjaňa, ktorý zvíťazil v kategórii Najlepší tréner, pózuje počas slávnostného galavečera na Bratislavskom hrade v pondelok 26. augusta 2024. Stavjaňa doviedol HK Nitra k druhému titulu šampiónov najvyššej slovenskej súťaže. Stalo sa tak napriek skutočnosti, že po základnej časti obsadili „corgoni“ až 8. miesto. Stavjaňa v súčasnosti pôsobí ako asistent trénera v pražskej Sparte. Foto: TASR – Jakub Kotian

Čerešnička na torte

V kategórii Najlepšia hokejistka premiérovo triumfovala Lucia Halušková. Na turnaji B-skupiny I. divízie MS nazbierala v drese Slovenska päť bodov (1+4). V uplynulej sezóne hrala za HK Budapešť a v nadnárodnej ženskej súťaži ju vyhlásili za najlepšiu útočníčku EWHL, kde nazbierala 51 bodov za 24 gólov a 27 asistencií.

„Toto ocenenie pre mňa znamená veľmi veľa. Je to čerešnička na torte za celú moju kariéru,“ poznamenala víťazka ženskej kategórie, ktorá na tróne vystriedala suverénku minuloročnej ankety Nelu Lopušanovú.

Na snímke Lucia Halušková, ktorá premiérovo triumfovala v kategórii Najlepšia hokejistka, pózuje s cenou počas slávnostného galavečera na Bratislavskom hrade v pondelok 26. augusta 2024. Na turnaji B-skupiny I. divízie MS nazbierala v drese Slovenska päť bodov (1+4). V uplynulej sezóne hrala za HK Budapešť a bola vyhlásená v nadnárodnej ženskej súťaži za najlepšiu útočníčku EWHL, kde nazbierala 51 bodov za 24 gólov a 27 asistencií. Foto: TASR – Jakub Kotian