V roku 1974 sužovala Spojené štáty panika, hrôza a strach. V štátoch Oregon a Washington postupne počas šiestich mesiacov zmizlo viac ako tridsať študentiek. Brutálne ich zavraždil Američan Ted Bundy, známy aj ako „vrah-krásavec“. Vďaka príjemnému vzhľadu unikal spravodlivosti celé roky, tá ho napokon dostihla v elektrickom kresle.
O Bundym vzniklo množstvo kníh, dokumentov aj hraných filmov a seriálov. Napriek hrôzostrašnosti činov, ktoré spáchal, sa z neho v Amerike stala takpovediac celebrita. Mohol za to jeho sympatický vzhľad, dva úteky z väzenia aj jeho správanie počas súdnych pojednávaní, ktoré vysielali naživo v televízii.
Detektívom sa priznal celkom k tridsiadke vrážd v siedmych amerických štátoch. Jeho obeťami boli mladé pekné ženy, ktoré omráčil, znásilnil, uškrtil a nechal v lese napospas prírode. K niektorým sa opakovane vracal a znásilňoval ich, kým mu v tom nezabránil pokročilý rozklad. Vyšetrovatelia uviedli, že skutočný počet Bundyho obetí sa môže blížiť až k stovke. Presné číslo sa zrejme už nikdy nedozvieme.
Chytrý chlapec, galantný vrah
Ted Bundy prišiel na svet v roku 1946 ako Theodore Robert Cowell. Napriek tomu, že prežíval pomerne šťastné detstvo, už vtedy bolo možné v jeho správaní pozorovať varovné signály. Ako 3-ročného ho fascinovali nože. Údajne bol hanblivé, ale múdre dieťa, ktorému sa v škole darilo. Napriek tomu mal ťažkosti nadväzovať so spolužiakmi priateľstvá. Ako tínedžer sa zaujímal o ženy, ale aj o násilné trestné činy. Bavila ho BDSM pornografia a čítal krimi magazíny. Priznal, že ľudí rád pozoroval cez nezastrené okná.
Počas štúdií na univerzite sa zoznámil s mladou pohľadnou ženou, vzťah s ňou však dlho nevydržal. Rozchod ho zničil a ako pripomínajú policajné spisy, veľká časť jeho neskorších obetí pripomínala vzhľadom práve jeho bývalú priateľku. Zakaždým išlo o atraktívne študetnky s dlhými tmavými vlasmi s cestičkou uprostred.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)