fbpx

V Košiciach skončil po šnúre prehier Anton Šoltis. Zaujme jeho post známe trénerské meno?

Na snímke vpravo tréner Košíc Anton Šoltis v zápase 6. kola Niké ligy vo futbale FC Košice - ViOn Zlaté Moravce v Košiciach 2. septembra 2023. Zdroj: FOTO TASR/František Iván

Na čom Anton Šoltis pohorel? Zradila ho kvalita súčasného košického kádra a nepríjemnosťou bolo viacero zranení kľúčových hráčov, hlavne na stopérskych postoch (Krivák, Kružliak). Manažment klubu až príliš veril kádru, ktorý vybojoval v druhej lige postup, no ukázalo sa, že ten má isté kvalitatívne limity. Pritom hráči v FC Košice majú nadštandardné podmienky.

Poslednou kvapkou prehra s Duklou

Trénerovi Antonovi Šoltisovi zlomila väz prehra s Banskou Bystricou (2:4). Pritom Košičania išli v zápase už do dvojgólového vedenia po góloch Pačindu s Medvedom. No potom nastal nepochopiteľný kolaps mužstva. Pomenoval ho stredopoliar Michal Faško.

„Mali sme fantastický vstup do zápasu. Prvých 20 minút sme odohrali presne tak, ako sme si predsavzali. Hrali sme doma a presne takou formou sa musíme prezentovať. Potom sme z nepochopiteľných dôvodov začali byť všade o krok- dva neskoro. Dostali sme prvý gól, no do prestávky sme ešte udržali vedenie. Ani neviem, či sa z našej strany dá komentovať druhý polčas. Neboli sme nikde! Dostali sme 3 góly a mohlo byť ich aj viac. Naozaj si neviem vysvetliť, prečo sme po výbornom vstupe do zápasu takto premrhali vedenie,“ hovoril sklamane.

Mužstvu aktuálne patrí 10. miesto v tabuľke Niké ligy s bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza a 8 prehier so skóre 10:25 a 7 bodmi. Má najhoršiu defenzívu v súťaži. V stredu ho čaká zápas Slovnaft Cupu na pôde druholigového ŠTK Šamorín. Mužstvo by mal v tomto zápase viesť tréner z košickej akadémie. Horúcim kanditátom je Gergely Geri. V nedeľu v rámci 12. kola Niké ligy nastúpia Košičania na trávniku Slovana Bratislava a tam by už mal mužstvo viesť nový tréner.

Medzi nástupcami na post nového trénera FC Košice sa vo veľkom hovorí o Jánovi Kozákovi mladšom, ktorý naposledy trénoval Slovan Bratislava. Odvtedy bol mimo diania. Špekuľuje sa taktiež o Pavlovi Staňovi, bývalom trénerovi MŠK Žilina, ktorý naposledy viedol poľský celok Wisla Plock.