Kapitán amerických hokejistov: Bol to fyzický zápas plný súbojov, veľa emócií. Je zle, že rozhodcovia nedovolili, aby sme sa pobili

Na snímke víťazná radosť slovenských hokejostov v predĺžení v zápase základnej B-skupiny USA - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave. Zdroj: TASR/Michal Runák/*** Local Caption *** easyfoto fanúšikovia radosť

V úvodnom dejstve sa presadili Kelemen s Liborom Hudáčkom a v prostrednej časti pridali presné zásahy Šimon Nemec a Patrik Koch.

Prvé dve tretiny boli rovnaké ako v tom domácom prípravnom zápase. V tretej sme sa akoby báli o výsledok, boli sme menej na puku a Američania mali čas a priestor. Ale vyhrali sme, je to super a ideme ďalej,“ hovorí Lukáš Cingel, útočník SR.

Slováci v záverečnej tretine poľavili a pasívna hra posadila Američanov na koňa.

Na snímke sprava slovenský hokejista Peter Čerešňák a hráč USA Joel Farabee bojujú o puk počas zápasu. Zdroj: TASR/Local Caption *** easyfoto brána americká gól

Tí gólmi Shanea Pinta, Bradyho Tkachuka a Lukea Hughesa poslali duel do predĺženia. V ňom mal v úvode veľkú šancu Kelemen, no brankára Augustina neprekonal. Mrzieť ho to však nemuselo, pretože 64 sekúnd pred koncom predĺženia dokázal tečovať strelu Nemca a rozhodol o extra bode pre slovenský tím.

„Výborný zápas, ukázali sme charakter. V tretej tretine to nebolo ideálne, dostali sme na 4:4. Dokázali sme to zvrátiť a dva body sú super. Američania mali veľký tlak, trochu zbytočne sme sa stiahli, ale to robí tím silným. Ukázali sme, že sme dobrí hráči a v predĺžení sme vyhrali,“ dodáva na záver Šimon Nemec, obranca SR.

Slovákov čaká deň voľna a svoj štvrtý zápas na šampionáte odohrajú v stredu o 20.20 h proti Poľsku, USA čaká v rovnakom čase vo štvrtok výber Francúzska.