Kapitán amerických hokejistov: Bol to fyzický zápas plný súbojov, veľa emócií. Je zle, že rozhodcovia nedovolili, aby sme sa pobili

Na snímke víťazná radosť slovenských hokejostov v predĺžení v zápase základnej B-skupiny USA - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave. Zdroj: TASR/Michal Runák/*** Local Caption *** easyfoto fanúšikovia radosť

Slovenskí hokejisti zvíťazili v pondelňajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad USA 5:4 po predĺžení. Pripísali si druhý triumf na šampionáte a v tabuľke majú päť bodov. Mužstvo trénera Craiga Ramsayho viedlo v zápase 4:1, no favorit tromi gólmi v treťom dejstve poslal duel do predĺženia. V ňom zariadil víťazstvo svojho tímu Miloš Kelemen.

Slovenskí hokejisti zvíťazili v treťom súboji na MS v hokeji 2024. V dôležitom dueli zdolali výber USA 5:4 po predĺžení. Do tabuľky skupiny B si tak pripísali ďalšie dva body a na konte ich majú už päť a posunuli sa na priebežnú druhú priečku za Švédov.

Na snímke zľava slovenský brankár Samuel Hlavaj, jeho spoluhráč Lukáš Cingeľ, hráč USA Ryan Leonard a slovenský hokejista František Gajdoš počas zápasu. Zdroj: TASR/Michal Runák *** Local Caption *** easyfoto súboj brána Slovenská

V utorok majú Slováci voľno, v stredu o 20.20 h si zmerajú sily s Poliakmi. Informuje portál Sportnet.sk.

Kapitán amerických hokejistov Brady Tkachuk nebol po zápase so Slovákmi príliš spokojný s výkonom rozhodcov.„Bol to fyzický zápas plný súbojov, veľa emócií. Je zle, že rozhodcovia nedovolili, aby sme sa pobili,“ rozprával v rozhovore pre americké médiá. Informuje o tom Flashscore.

„Chytalo sa mi veľmi dobre. Fanúšikovia vytvorili perfektnú atmosféru, veľa skandovali. Od začiatku to bol náročný zápas, no robili sme správne veci a dve tretiny sme zápas veľmi dobre zvládali. Musíme si rozobrať to, čo sa dialo v tretej tretine,“ hovorí pre Sport.sk Samuel Hlavaj, brankár SR.