Aplikácia funguje aj v offline režime, čiže nie je potrebné mať neustále zapnuté mobilné dáta či internet, a aplikácia je veľmi spoľahlivá. Pokiaľ je bankovka pravá, zobrazí sa zelený symbol zaškrtnutia. V prípade, že výsledok nie je jasný, môžete sa bankovku pokúsiť naskenovať opakovane. Užívateľov Androidu upozorňujú na nedostupnosť aplikácie v niektorých typoch zariadení, čo môže byť obmedzujúce.
Ak si nemôžeš nainštalovať aplikáciu na telefón, vyskúšajte falošné bankovky rozoznať aj manuálne na základe troch základných krokov: ohmatať, prezrieť, nakloniť.
Ohmatať: Pravé euro bankovky sú vyrobené z kvalitného papiera so špecifickou textúrou. Na prednej strane bankoviek sú hmatateľné reliéfne prvky. Napríklad nápis „BCE ECB EЦБ EZB EKP EKT EKB BĊE EBC“ je na bankovkách série Europa hmatateľný pod prstami.
Prezrieť: Ak bankovku podržíš proti svetlu, mal by si vidieť vodoznak, ktorý je viditeľný ako tieňový obrázok v nepotlačenej časti bankovky. Na bankovkách série Europa od hodnoty 20 eur a vyššie je aj priehľadné okienko s podobizňou Európy.
Nakloniť: Pri nakláňaní bankovky sa holografické prvky menia. Na bankovkách série Europa nájdeš v ľavom dolnom rohu prednej strany smaragdové číslo, ktoré pri naklonení zmení farbu a svetelný prúžok sa posúva hore a dole.
Falšované bankovky sú v obehu čoraz rozšírenejšie, preto by si mal vedieť, ako ich rozoznať. Či už využiješ moderné technológie vo forme mobilných aplikácií, alebo sa spoľahneš na vlastné zmysly, nezabúdaj na ochranné prvky. Ich poznanie ťa ušetrí pred mnohými problémami a nepríjemnosťami pri platení.