fbpx

Expertov na umelú inteligenciu je v Európe málo. Aj preto im mzdy rýchlo rastú

Ilustračná snímka. Zdroj: FREEPIK/rawpixel.com

Mnohé firmy s pomerne bohatou históriou kvôli tomu nezažívajú práve ideálnu prítomnosť. Príkladom je britská spoločnosť DeepMind, ktorá vznikla v roku 2011. O pár rokov neskôr ju kúpil Google za viac ako 500 miliónov dolárov, teda viac ako 12 miliárd korún. V priebehu posledných rokov sa venovala rozvoju umelej inteligencie, a to v celom rade oblastí ľudského života, vrátane navrhnutia štruktúry viac ako dvoch miliónov nových materiálov.

Teraz ale tento podnik viac ako kedykoľvek predtým začína bojovať s radom dobre financovaných konkurentov, ktorí sa snažia získať podiel na trhu a zamestnancov úspešne preťahujú k sebe. Niektorí sa rozhodli dokonca založiť aj svoje štartupy.

„Všetky tieto firmy medzi sebou súperia o rovnaké talenty,“ hovorí Ekaterina Almasqueová zo spoločnosti OpenOcean s tým, že DeepMind už nie je jediným lídrom v tomto odbore.

Odísť sa rozhodol aj spoluzakladateľ britskej spoločnosti Mustafa Suleyman, ktorý následne s miliardárom Reidom Hoffmanom z LinkedIn založil kalifornskú spoločnosť Inflection.

Vedenie firmy DeepMind sa snaží počet odchodov redukovať. Začiatkom tohto roku aj preto spoločnosť poskytla niekoľkým významným výskumným vedúcim pracovníkom akcie firmy v hodnote desiatok miliónov dolárov. Ani to ale náročnú personálnu situáciu príliš nevyriešilo.

„Keď sa taká šanca vyskytne, využijete ju,“ komentuje aktuálne trendy špecialista na umelú inteligenciu Sebastin Ruder, ktorý sa v priebehu tohtoročného januára presunul zo spoločnosti DeepMind do rýchlo rastúceho podniku Cohere.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie