fbpx

Dunajská Streda pred 9-tisíc divákmi naložila Slovanu 5 gólových kúskov. Weiss: Z našej strany v defenzíve hrozné

Na snímke vľavo fanúšikovia Slovanu, vpravo DAC Dunajskej Stredy. Zdroj: Facebook/Futbalnet, skslovan.com

Bola to reklama na slovenský ligový futbal. V dohrávke 7. kola nadstavbovej časti skupiny o titul Niké ligy sa v nedeľu 28. 4. 2024 predviedol v dunajskostredskej MOL Aréne čerstvý ligový šampión Slovan Bratislava. Teda predviedol… Zverenci trénera Vladimíra Weissa primárne v 1. polčase preukázali nedostatočný výkon, horeli v defenzívnej zložke svojho prejavu a tak nečudo, že od Dunajskej Stredy dostali 5 gólov. Zápas napokon skončil výsledkom 5:3.

Takmer 9 000 fanúšikov na štadióne videlo fantastické predstavenie. Domáci DAC vedený španielskym trénerom Xiscom Muňozom urputne bojuje o pohárovú miestenku, jeho cieľom je 2. alebo 3. miesto. Aj preto do toho proti už istému majstrovi Slovanu dupli a už od úvodu sa bolo veru na čo pozerať.

Do vedenia išli domáci v 10. min. po pohotovom zakončení útočníka Trusu. Krásnym gólom sa následne z priameho kopu uviedol v 19. min. Vitális – 2:0. MOL Aréna bola vo vytržení. A to nebolo všetko – ešte v 1. polčase strelil gól Trusa, ktorý v 56. min. dokonal svoj hetrik – 4:0. Belasí boli zrelí na uterák. Predsa len zápas poriadne zdramatizovali. V 74. min. opustil domácu bránku pre nevoľnosť brankár Popovič a jeho náhradník, debutant v Niké Lige, Brazílčan Felipe v priebehu od 78. – 84. min. 3-krát inkasoval po presnej strele Strelca, penalte Barseghjana a dorážke zblízka od Toliča. Poisťovací gól od DAC-u však prišiel, strelil ho v 89. min. striedajúci Redzic.

Bol to skvelý, parádny, strhujúci zápas. Nechýbalo mu takmer nič. Hosťom z Bratislavy v úvodnom dejstve nevychádzalo čo sa týka hry veľmi veľa. Všade boli neskoro, v defenzíve kopili obrovské minely. Zmätky. Naopak, domáci hráči lietali po ihrisku a užívali si futbal a divákom predviedli skvelú ofenzívnu šou.

Hrdinom stretnutia bol michalovský rodák Matej Trusa, ktorý má po nedeľnom hetriku v sezóne na konte už 8 presných zásahov. „V tom závere to bola na lavičke, nakoľko som bol vystriedaný, katastrofa. Vôbec sa nedivím trénerom, že to tak prežívajú… Ťažko sa mi hľadajú slová pod vplyvom emócií. Do súpera sme nabehli presne tak, ako sme si povedali, a v 1. polčase sme mu nedali dýchať. Je škoda, že sme si to neskôr skomplikovali, ale aspoň to bolo vzrušujúce pre divákov. Ako som spomenul, na lavičke často zažívate pocit bezmocnosti. Chvalabohu sme to za stavu 4:3 spečatili 5. gólom, ktorý nám priniesol víťazstvo,“ hovoril 23-ročný útočník, ktorý odohral bezpochyby najlepší ligový zápas v kariére.