Jedným z nich je stanica Voyager Orbital Assembly, ktorého výstavba sa plánuje začať v roku 2026. Na stanici očakávajte luxusné ubytovanie až pre 400 hostí, vrátane víl, ktoré si budú môcť kúpiť ako dovolenkové domy, ako aj tematické reštaurácie, telocvične a kúpele, koncertné sály, bary a salóniky s výhľadom na Zem. V podstate pôjde o štandardný luxusný rezort, akurát vo vesmíre.
Spoločnosť tiež plánuje spustiť Pioneer Station, menší gravitačný „vesmírny biznis park“, ktorý je na dobrej ceste k plnej prevádzke už v roku 2025. Stanica Pioneer bude rozmerovo menšia, zmestí sa sem 28 hostí. Poslúži ako zmiešané komerčné, výskumné a turistické zariadenie.
Nové vesmírne stanice nadobudnú tvar ruského kolesa, ktoré sa bude otáčať. Vďaka gravitácii na stanici budú môcť hostia vykonávať bežné činnosti – jesť a piť alebo spať – značný posun vpred v porovnaní so súčasnými vesmírnymi stanicami.
Orbital Assembly v súčasnosti prijíma rezervácie na pobyty na palube Pioneer, ktorej otvorenie pre verejnosť sa očakáva už v roku 2025. Na tento luxusný výlet budú môcť vyraziť zrejme len miliardári, ktorí sú ochotní minúť okolo päť miliónov dolárov za 3,5-dňovú cestu.
Napriek vysokej sume je to lacnejšie ako súčasná cena, ktorú musí civilista zaplatiť za návštevu vesmírnej stanice. Na rezerváciu miesta na let SpaceX na Medzinárodnú vesmírnu stanicu budete potrebovať 55 miliónov dolárov.
V priebehu nasledujúceho desaťročia sa vesmírny turizmus pravdepodobne stane realitou, a to vďaka spoločnostiam ako Virgin Galactic, SpaceX a Blue Origin, ktoré sú pripravené ponúknuť platiacim zákazníkom cestu do vesmíru. To by následne mohlo viesť k ďalšiemu rozvoju, ako je cestovný ruch na Mesiaci a raz možno aj na Marse.