Dovolenkári si chceli užiť posledné tropické teploty. Ich pobyt v Turecku sa zmenil na nočnú moru

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pixabay.com

September mnohí ľudia využívajú aj na posledné letné dovolenky pri mori. Rovnako zmýšľali aj dovolenkári v destinácii Marmaris v Turecku, ktorí si chceli užiť slnko a posledné tropické teploty. Ich predstava sa však nenaplnila a počasie si pre nich prichystalo prekvapenie v podobe nepriaznivého počasia. 

Jedna z návštevníčok tejto destinácie túto nepríjemnú skúsenosť zdieľala aj cez sociálne siete. Na svojom TikTok profile uverejnila video dokumentujúce silné búrky.

„Na krátkom videu je zachytená silná búrka, ktorá je pre celú krajinu v septembri dosť netypická. V príspevku z minulého týždňa dotyčná uviedla, že búrky trvali dva dni. Po nich mali nasledovať tri dni pekného počasia, ktoré ale čoskoro malo znovu vystriedať hromobitie,“ informuje portál tn.cz.

Turecko je obľúbenou dovolenkovou destináciou nielen Čechov, ale aj Slovákov a takéto počasie je naozaj neobvyklé. „Dni bývajú zvyčajne horúce. Priemerné denné maximum je 31 stupňov Celzia a priemerné denné minimum 21 stupňov Celzia. Existuje 88 % šanca na perfektný slnečný deň,“ dodáva portál.

Väčšina Slovákov uzatvára cestovné poistenie na poslednú chvíľu

Väčšina Slovákov, vyše 70 %, uzatvára cestovné poistenie na poslednú chvíľu. V tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóne narástol záujem o komplexnejšie poistné balíky, a to o 29 %. Naopak, záujem o predaje lacnejších produktov klesol o 32 %. Vyplýva to z dát o trendoch v cestovnom poistení za rok 2024, ktoré zozbieral portál na porovnávanie cien poistení Superpoistenie.sk.

„Cestujúci si väčšinou uzatvárajú poistenie tesne pred odchodom, keď už vedia, že na dovolenku skutočne pôjdu. Tento faktor prispieva k nižšiemu dopytu po poistení storna,“ priblížil Vladimír Cvik z portálu Superpoistenie.sk.

V tohtoročnej dovolenkovej sezóne narástol záujem o poistenie so širším rozsahom a s vyššími limitmi poistného krytia. Dovolenkári teda volili také poistenie, ktoré kryje nielen liečebné náklady, ale aj zodpovednosť, úrazové poistenie, batožinu, poistenie oneskorenia a zrušenia letu, právnu asistenciu či zásah horskej služby.

„Klienti čoraz viac dbajú na ochranu a volia si komplexnejšie balíky, ktoré poskytujú väčšie pokrytie pre prípad nepredvídaných okolností. Tento trend jasne ukazuje, že kvalita poistenia sa stáva prioritou,“ doplnil Cvik. Dodal, že u slovenských dovolenkárov vzrástol záujem o poistenie oneskorenia alebo zrušenia letu, a to o 16 %.

Slováci podľa zistení portálu v tohtoročnej letnej sezóne mali záujem objavovať aj menej tradičné dovolenkové destinácie. Záujem o Chorvátsko v tomto roku mierne klesol, pozornosť slovenských turistov sa zamerala na Albánsko, Tunisko, Egypt či Turecko. Obľúbené boli aj Thajsko, Vietnam, Spojené arabské emiráty či Omán. Naopak, pre konflikt na Blízkom východe klesol záujem o cesty do Izraela či Jordánska. Oproti minulému roku sa mierne skrátila priemerná dĺžka dovolenky, Slováci v tomto roku strávili na dovolenke v priemere sedem dní oproti minuloročným ôsmim dňom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie