Dosoľuješ si jedlo? Daj si pozor, aby si tým niekoho neurazil

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: ISTOCK/Ivan-balvan, frantic00

Na druhej strane, v rozhovore pred jedlom je možné vysvetliť, že vieš, že konzumuješ príliš veľa soli, ale že s tým bojuješ. Potom ti niekto určite ponúkne soľ a nebude to vyzerať tak, že ti jedlo nechutí. Túto závislosť rešpektujú všetci v domácnosti.

A ak si sám v pozícii hostiteľa a návštevník ti do jedla pridá soľ, neber si to osobne. Považuj to za osobné rozhodnutie hosťa, nie za kritiku tvojej práce.

Nasim Lahbichi, šéfkuchár a tvorca obsahu z newyorského Brooklynu, ktorý pochádza z portoricko-marockej rodiny, sa domnieva, že množstvo soli môže závisieť od jedla, na ktorom si vyrastal, alebo od tvojho veku, pretože tvoje chuťové bunky sa menia. Ako príklad uviedol, že miluje tradičné domáce recepty, ktoré sú silne presolené. V jeho rodine boli totiž slané jedlá vždy znakom toho, že sú dobre pripravené.

V histórii slané jedlá dokonca označovali dobré postavenie hostiteľa, pretože soľ nebola lacná. Ponuka slaného nálevu bola teda znakom bohatstva.

Z dlhodobého hľadiska si však dávaj pozor na solenie a soľ v jedle všeobecne. Jej prílišné množstvo v tele môže viesť k zdravotným problémom.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie