Dnešné derby ovládlo Slovensko. Na MS sme zdolali Poľsko 4:0, Cehlárik: „Môžeme hrať lepšie“

Slovenskí hokejisti sa tešia po víťazstve 4:0 v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Poľsko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave 15. mája 2024. Zdroj: TASR/AP

Slovenskí hokejisti zvíťazili v stredajšom stretnutí B-skupiny MS v Ostrave nad Poľskom 4:0. Vo svojom štvrtom zápase na šampionáte si pripísali tretí triumf a v tabuľke majú osem bodov. Brankár Samuel Hlavaj zaznamenal 20 úspešných zákrokov a dosiahol čisté konto.

Mužstvo trénera Craiga Ramsayho o výsledku rozhodlo už v prvej časti, keď sa gólovo presadili Lukáš Cingel a kapitán Tomáš Tatar. V tretej tretine počas dvanástich sekúnd skóroval aj Peter Cehlárik a druhý presný zásah v stretnutí pridal Cingel. Nováčik elitnej kategórie z Poľska neuspel ani vo štvrtom stretnutí na turnaji, bodoval len proti Lotyšsku (4:5 pp).

Slovákov čakajú dva dni voľna a svoj piaty zápas na šampionáte odohrajú v sobotu o 20.20 h proti Francúzsku, Poľsko nastúpi v rovnakom čase v piatok proti USA.

Slovensko – Poľsko 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Cingel (Tatar, Koch), 12. Tatar (Nemec, Hudáček), 58. Cehlárik (Slafkovský), 58. Cingel (Koch, Tatar). Rozhodcovia: Hribik (ČR), Pearce (Kan.) – N. Briganti (USA), Yletyinen (Švéd.), vylúčení: 3:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 9109 divákov.
Slovensko: Hlavaj – Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Faško-Rudáš, Sukeľ, Kudrna
Poľsko: Fučík (52. Zabolotny) – Kolusz, Wanacki, Kruczek, Wajda, Bryk, Gorny, Kacper Macias, Dronia – Fraszko, Pasiut, Wronka – Krzysztof Macias, Dziubinski, Urbanowicz – Walega, Pas, Zygmunt – Michalski, Komorski, Krežolek

Slováci boli od úvodu aktívnejší a Cehlárik mohol už v prvej minúte prekonať Fučíka.