Neskôr sa už s chladnou hlavou za svoje správanie ospravedlnila a zároveň rešpektovala vyjadrenie Medzinárodného olympijského výboru o tom, že Khelifová mohla súťažiť. „Vlastne sa chcem ospravedlniť jej a všetkým ostatným. Bola som nahnevaná, pretože olympiáda pre mňa skončila,“ povedala a doplnila, že keby Khelifovú stretla teraz, objala by ju, píše Refresher.
Khelifová nápor negatívnych komentárov nevydržala a rozhodla sa počas OH v Paríži podať oficiálnu žalobu za obťažovanie v online priestore. Po zisku zlatej medaily v ženskej kategórii do 66 kg si pre svoje mužské črty zlízla kritiku.
Žalobu podala športovkyňa na špeciálne oddelenie parížskej prokuratúry, ktoré sa zaoberá bojom proti nenávistným prejavom v online priestore. „Ako dôvod uvádzame kybernetické obťažovanie zamerané proti Khelifovej. Ide o mizogýnnu, rasistickú a sexistickú kampaň voči mojej klientke,“ uviedol Khelifovej právny zástupca Nabil Boudi.
Skúsenosti s ňou má aj slovenský reprezentačný tréner Pavol Hlavačka, ktorý sa okrem Khelifovej vyjadril aj k spomínanej Taiwančanke. Podľa Hlavačku nemusí byť prítomnosť mužského chromozómu len u nich dvoch, píše sport24. „Kto sa pohybuje v boxe dlhodobo a vníma túto problematiku, nemusí to byť zďaleka len o týchto dvoch. Dievčat, ktoré môžu mať odchýlku v testoch, môže byť viac,“ povedal slovenský tréner.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)