Pri mileniáloch je viac ako 22x pravdepodobnejšie, že zotrvajú vo firme, v ktorej sa kladie dôraz na dôveru. Zároveň ale 21 % ľudí z generácie Y zmenilo počas uplynulého roka zamestnanie. Ak niekde nie sú spokojní, nemajú problém odísť. Známy je napríklad trend z názvom „job hopping“.
Podľa najnovších prieskumov má generácia Z problém uspieť v dnešnom pracovnom prostredí. Cítia sa menej spokojní, menej angažovaní a viac vyhorení v porovnaní s ostatnými pracovníkmi. Je u nich o 11 % vyššia pravdepodobnosť, že sa po práci budú cítiť príliš unavení na to, aby si užívali svoj osobný život.
Z týchto štatistík vyplýva, že zamestnávatelia by mali venovať pozornosť meniacim sa potrebám svojich zamestnancov. To, čo fungovalo na predošlé generácie, nemusí na tie súčasné. Nemali by pracovníkov vystavovať príliš vysokému stresu, pretože viac ako 20 % ľudí uviedlo, že strávia viac ako 5 hodín týždenne len tým, že premýšľajú nad stresom a tým, ako by mohli zlepšiť svoju pohodu.
Na záver ešte jedna zaujímavosť. Rozptýlenie môže spôsobiť hodiny stratené v pracovný deň. Priemerný zamestnanec potrebuje približne23 minút na to, aby sa mohol opätovne sústrediť po tom, ako ho niekto rozptýlila vyrušil pri práci. Aby sa tomuto predchádzalo, firmy by mali zefektívniť svoju komunikáciu tak, aby zamestnanci mohli pracovať čo najefektívnejšie.