fbpx

Černák sa opäť zranil, Slováci nebodovali, štyri tímy na víťaznej vlne

Slovenský hokejista v drese Tampy Bay Lightning Erik Černák (vpravo) sleduje puk v sieti Tampy, ktorý strelil hráč New Jersey Devils Dawson Mercer v zápase zámorskej NHL Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils v Tampe vo štvrtok 11. januára 2024. Zdroj: FOTO TASR/AP

Reinhart sa stal zároveň druhým najrýchlejším “panterom” s 30 gólmi v sezóne, potreboval na to 41 zápasov. V klubovej histórii sa na túto métu dostal rýchlejšie len Pavel Bure (34 zápasov v ročníku 1990-00). “Vyhrali sme deväť zápasov a jediné čo teraz máme v hlavách je natiahnuť sériu v zápase proti New Jersey na desať,” povedal Matthew Tkachuk, ktorý po hetriku v St. Louis opäť skóroval. Na druhej strane sa nedarí Kings, ktorí prehrali siedmy zápas za sebou.

Vedúci tím Východnej konferencie Boston prehral tretíkrát v sérii a to na ľade Vegas 1:2 po predĺžení. Víťazný gól dal 46 sekúnd po začiatku dodatočnej päťminútovky Alex Pietrangelo.

Jordan Kyrou sa blysol tretím hetrikom v kariére a pomohol St. Louis k víťazstvu 5:2 nad New Yorkom Rangers. Bývalý hráč “jazdcov” Pavel Bučnevič uzavrel skóre zásahom do prázdnej bránky a mal aj dve asistencie. Rangers hrali bez chorého Miku Zibanejada. Buffalo zdolalo Ottawu 5:3, keď dva góly strelil Tage Thompson.

Hviezdny útočník Sabres sa neobjavil na ľade v posledných šiestich minútach, ale podľa trénera Dona Granata by mal byť v poriadku. Senators sa nedarí ani po zmene trénera, prehrali piaty zápas za sebou. Dvakrát skóroval za Ottawu veterán Claude Giroux, Anton Forsberg dostal jeden gól zo siedmich striel a pre zranenie slabín ho už v 12. minúte nahradil Joonas Korpisalo.

Carolina zdolala Anaheim 6:3 a natiahla bodovú sériu na sedem zápasov. V zápase sa obom tímom zranili brankári. Po kolízii s Isacom Lundeströmom v druhej tretine nedochytal Piotr Kočetkov, ktorého nahradil Antti Raanta a do bránky Ducks nevrátil na začiatok tretej časti John Gibson, ktorý prepustil miesto Lukášovi Dostálovi. Gólom a dvoma asistenciami prispel k úspechu “hurikákov” Seth Jarvis.

Elias Pettersson rozhodol v predĺžení o víťazstve Vancouveru 4:3 na ľade Pittsburghu a Canucks natiahli víťaznú sériu počas tripu na súperových ľadoch na štyri zápasy. Pettersson bol pri všetkých góloch svojho tímu, keď k dvom presným zásahom pridal aj dve asistencie. Dvakrát skóroval aj Brock Boeser, tri asistencie mal J.T. Miller. Za Penguins sa dvakrát presadil kapitán Sidney Crosby.

Štvorbodový večer zavŕšil víťazným gólom v predĺžení aj Mathew Barzal a New York Islanders zdolali Toronto 4:3. Barzal mal predtým v riadnom čase tri asistencie. Dva góly Maple Leafs strelil najlepší kanonier NHL Auston Matthews, ktorý má na konte 33 presných zásahov.

NHL – výsledky:
Buffalo – Ottawa 5:3, Carolina – Anaheim 6:3, Detroit – Edmonton 2:3 pp, Florida – Los Angeles 3:2 pp, Montreal – San Jose 2:3, New York Islanders – Toronto 4:3 pp, Pittsburgh – Vancouver 3:4 pp, Tampa Bay – New Jersey 4:3 pp, Washington – Seattle 1:4, St. Louis – New York Rangers 5:2, Winnipeg – Chicago 2:1, Arizona – Calgary 2:6, Vegas – Boston 2:1 pp