Bojovný a taktický Spartak Trnava získal proti Nordsjeallandu prvý bod v skupine

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj

Na 4. pokus sa futbalisti FC Spartak Trnava dočkali bodového zisku v tabuľke H skupiny Konferenčnej ligy. Vo štvrtok večer totižto vydolovali bod zo zápasu v dánskom Farume. Na miestnej umelej tráve remizovali s Nordsjaellandom 1:1, keď sa v červeno- čiernom drese prvýkrát v skupinovej fáze gólovo presadil útočník Ďuriš. Táto remíza však znamená, že Spartak nemôže postúpiť do jarných vyraďovacích bojov.

Prvý polčas patril domácim

Tréner Trnavy Michal Gašparík musel riešiť pred stretnutím viacero problematík v súvislosti s jeho základnou zostavou. Vypadli mu totižto hlavne defenzívni hráči a aj preto obetoval na post ľavého obrancu remeselne krídelníka Daniela. Inak hostia nastúpili v pomerne očakávanej zostave, už aj s uzdraveným záložníkom Bukatom, čo bol cenný zisk pri ich početnom lazarete.

Podľa očakávania mali v prvom polčase viac z hry domáci hráči. Mladíci v drese Nordsjaellandu hrali rýchlo, technicky, nápadito, podchvíľou zatlačili Spartak do defenzívy, no ten odolával. Aj vďaka skvelému brankárovi Takáčovi. Ten však už ale nestačil na pokutový kop domácich v 32. min, ktorý sa pískal po ruke útočníka Ďuriša v pokutovom území. Ingvartsen poslal loptu do protipohybu Takáča – 1:0. V prvom polčase hrali domáci dobre, dominantne, ale výsledok bol stále otvorený.

To však už neplatilo v druhom polčase, keď Spartak výrazne pridal na výkone. Nemal už veľmi čo stratiť, lež získať prvý bod v H skupine, čo sa mu aj podarilo. V 61. min rozohrali hostia roh nakrátko, lopta sa po osi Bainovič – Ofori dostala do pokutového územia, kde zblízka prekonal brankára Hansena Ďuriš a zmazal tak svoj penaltový zákrok – 1:1. Situáciu ešte zhruba 3 minúty preveroval systém VAR pre podozrenie na Oforiho ofsajd, no 2. gól Trnavy v skupine napokon platil. Nakoniec znamenal zisk prvého bodu, čo je akiste cenný úlovok z tejto horúcej pôdy.

Výkonom v drese Spartaka zaujali viacerí hráči – dobre si počínal Koštrna, až na jednu hrubicu hral výborne stopér Kóša, zodpovedne si defenzívne úlohy ako ľavý obranca plnil Daniel. Všadebol Zeljkovič opäť ukázal svoj potenciál a čo je dôležité, v zlomovom okamihu zabral Ofori, ktorého forma sa pomaly, ale isto v poslednom mesiaci začala vytrácať…

Michal Ďuriš: Bol som tam, kde som mal byť…

Po zápase sa o výkone aj o svojom góle rozhovoril útočník Michal Ďuriš, najprv smutný, no neskôr šťastný hrdina štvrtkového zápasu. „Išiel som do súboja, on to chcel prestrčiť medzi nás a trafila ma do ruky. Pískala sa penalta proti nám… Mrzí to, ale myslím, že ten druhý polčas bol dnes z našej strany kvalitný. Začali sme ich kompaktne pressovať hore a z toho pramenili chyby. Čo sa týka gólu, išlo o prvotný signál, kde si Ofori zbehol a potom už mal on buď strieľať, alebo to dávať pred bránu. Ja som tam bol a som rád, že to tam padlo,“ hovoril šťastný strelec.