Banskobystričan Turnbull hetrikom zostrelil vedúcich Spišiakov, Slovan opäť naskočil na víťaznú vlnu (súhrn 38. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava brankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj a Anthony Nellis (HK Spišská Nová Ves) počas zápasu 38. kola Tipos extraligy HC ‘05 Banská Bystrica - HK Spišská Nová Ves v Banskej Bystrici 21. januára 2024. FOTO TASR - Ján Krošlák

Zdá sa, že hokejistom Spišskej Novej Vsi dochádza na vedúcej priečke dych. Opäť prehrali, tentoraz pod Urpínom, kde ich zostrelil hetrikový hrdina HC´05, zámorský legionár Carter Turnbull. Víťazstvo si po piatkovej prehre pripísali aj hráči Slovana v dôležitom stretnutí s Novými Zámkami.

38. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 5:3

Mužstvá z dolných poschodí tabuľky predviedli gólovú prestrelku. Do vedenia išli zverenci trénera Petra Oremusa v 8. min. po zakončení Poiriéra. Snaživí hostia vyrovnali v 14. min. v presilovke Mamčinsom. Do polovice zápasu potom domáci zasypali brankára Kantora 3 gólmi, keď sa postupne presadili Ahnelow, Mahbod a Ranford – 4:1. Novozámčania sa však nevzdávali a v záverečnej tretine znížili na rozdiel gólu – sieť za brankárom Godlom si našli pokusy z hokejok Prokeša s Logginsom. Zlepšujúci sa Belasí si ale víťazstvo nenechali vziať a do prázdnej bránky pečatil ich triumf Takáč.

HK Poprad – HKM Zvolen 2:1 pp.

Pod Tatrami sa hral vskutku vyrovnaný hokej. V tabuľke druhí Popradčania pomerne skoro prehrávali, nakoľko sa v polovici 6. min. presadil po prihrávke Jakúbeka V. Fekiač. Domáci hráči stihli do konca úvodnej tretiny vyrovnať, keď sa po asistencii Bjalončíka peknou a presnou strelou odprezentoval zámorský legionár Calof. Neskôr sa bojovalo, zrážalo, prekonávali sa obaja bránkari. Stretnutie napokon vyústilo do predĺženia, v ktorom sa v čase 61:21 dostal k odrazenému puku obranca Cardwell a prepálil brankára Kupského. Poprad tak stratu na vedúcich Spišiakov znížil na 5 bodov.

HC´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 7:3

V Banskej Bystrici bola k videniu ďalšia gólová prestrelka. Akoby aj inak. Po prvej tretine zverenci Raima Helminena viedli 3:0, keď Melicherčíka prekonali postupne Šenkeřík, Gašpar a Turnbull. Hráči vedúceho celku tabuľky mali pôsobivý nástup do prostrednej tretiny, nakoľko rýchlo znížili na rozdiel gólu po presných zásahoch Majdana s Džuganom. Následne si vzal podstatné slovo fantastický Turnbull, ktorý 2 gólmi skompletizoval svoj hetrik a zostrelil tak vedúce mužstvo tabuľky. Spišiaci znížili po šťastnom góle Merežka v 51. min., ale toto nebol ich zápas, nakoľko im na cestu ešte domáci pribalili góly Petrisku a Výhonského.