Aleš žije v Namíbii aj na Taiwane. Na Slovensku sa máme dobre, akurát sa samých seba málo pýtame, ako priložiť ruku k dielu

Reklama
Zdroj: Instagram/@photoandtraveling

V 67 krajinách sveta nafotil viac ako 370-tisíc snímkov. Cestovateľ Aleš Tvrdý je nielen talentovaným fotografom, ale aj spisovateľom a blogerom. Po rokoch strávených na cestách sa vrátil na rodnú hrudu, spolu s manželkou si v Žiline otvorili fotoateliér.

Ľudia si tu viac vážia jeden druhého, napríklad čas strávený spolu. Pozhovárajú sa pri čaji alebo dobrom jedle a je jedno, či sedia v luxusnej reštaurácii alebo na obrubníku vedľa cesty, odpovedá Aleš v pokračovaní rozhovoru pre istream.sk na otázku, za akými hodnotami sa naháňajú ľudia na Taiwane.

Ako sa žije na malom ostrovnom štáte v Ázii v porovnaní so Slovenskom?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ales Tvrdy (@photoandtraveling)

Kde žiješ dnes a čomu sa v súčasnosti venuješ?

Pred pár mesiacmi som sa vrátil na rodné Kysuce. Po 20 rokoch sa tu cítim ako turista. Spolu s manželkou sme si v Žiline otvorili fotoateliér, ktorému teraz venujeme veľa času. Popri tom spracovávam fotky a materiál z predošlých ciest. Samozrejme plánujem aj tie nasledujúce, keď sa ateliér zabehne.

Žiješ kade-tade po celom svete. Ktoré krajiny a miesta už nazývaš domovom a rád sa tam vraciaš?

Na Taiwane som strávil posledných 7 rokov. To je moja krajina #1 a vždy sa tam rád vrátim. Keďže mám manželku z Namíbie, tak aj tam sa s vysokou pravdepodobnosťou budem často vracať. Nevadí mi to, lebo sa mi tam veľmi páči. Obe tieto krajiny mi poskytli to, čo som mal vždy len na Slovensku. Rodinu, priateľov a krásne momenty. V oboch krajinách som zažíval momenty, pri ktorých mi ešte aj teraz naskakuje husia koža a mám v očiach slzy od šťastia.

V čom konkrétne sú tieto miesta pre teba výnimočné?

Na Taiwane som spoznal, že život s úsmevom na perách je celkom iný ako bez neho. Ľudia mi tu boli nápomocní, ochotní a priateľskí. Cítil som sa tam, akoby sme boli všetci jedna veľká rodina.

V Namíbii ma zas prijali medzi najbližšiu rodinu mojej manželky a takisto ma brali za rovnocenného — bez akýchkoľvek predsudkov alebo stôp z minulosti, ktorú sme my belosi napáchali na africkom kontinente.

V jednom rozhovore spomínaš, že ľudia na Taiwane sa naháňajú za inými pocitmi a hodnotami. Akými?

Ľudia si tu viac vážia jeden druhého, napríklad čas strávený spolu. Pozhovárajú sa pri čaji alebo dobrom jedle a je jedno, či sedia v luxusnej reštaurácii alebo na obrubníku vedľa cesty.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie