fbpx

Ako si uchrániť súkromie v smartfóne? Toto sú dôležité tipy

Ilustračná fotografia (Zdroj: pixabay)

Hackeri môžu dostať do zariadenia malvér aj cez upravené nabíjačky. NSA preto radí, aby užívatelia zakaždým používali originálne príslušenstvo a v žiadnom prípade nepoužívali káble alebo nabíjačky od niekoho, koho nepoznajú. Zároveň by sa mali užívatelia vyhnúť aj nabíjacím staniciam.

Pri zabezpečovaní vášho smartfónu treba voliť silné PIN kódy alebo komplikované vzory. Nepoužívajte predvídateľné kombinácie, ako za sebou idúce čísla alebo iniciálu vášho mena. Dnes už väčšina smartfónov má nejakú formu biometrického zabezpečenia, napríklad odtlačok prsta. Vždy uprednostnite túto formu odomknutia zariadenia pred tradičným heslom, PINom alebo vzorom.

Predposlednou radou je, aby ste mali vždy kontrolu nad zariadením. Nedávajte ho do rúk nikomu, komu nedôverujete. Možno by vás to nenapadlo, ale napríklad na to, aby sa útočník dostal k vašim citlivý údajom, napríklad z konverzácií z WhatsAppu, tak stačí len oskenovať QR kód telefónom, aby sa prihlásil bez vášho vedomia k vášmu účtu.

Samozrejme, neinštalujte do svojho zariadenia aplikácie z neznámych zdrojov a určite nesťahujte modifikované aplikácie rôznych služieb. Otvárate cez nich dvere hackerovi do smartfónu. To isté platí aj pre modifikáciu operačného systému.

V neposlednom rade pracujte opatrne s povoleniami, ktoré udeľujete aplikáciám. Tie totiž umožňujú pristupovať aplikáciám k rôznym častiam zariadenia.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie