Ako väčšina mladých Juhokórejčanov, aj Annie Ko jedla psie mäso len zriedka. Ani každoročné návštevy reštaurácie, kde sa toto mäso podáva, jej svedomie veľmi nepotrápili. Len matne si uvedomovala medzinárodnú kritiku, ktorá viedla k minulotýždňovému hlasovaniu za zákaz chovu, zabíjania a predaja psieho mäsa v krajine.
Keď sa dobrovoľne prihlásila ako tlmočníčka do Humane Society International, jej názory na jedenie psieho mäsa (v Kórei tradícia, ktorá má podľa niektorých stáročia) sa dramaticky zmenili.
Dobrovoľnícka práca ju priviedla na farmy, kde sa chovajú jatočné psy, ktorých mäso nakoniec končí v dusených a iných jedlách. Ich konzumenti tvrdia, že pomáhajú zahnať únavu spôsobenú horúcimi a vlhkými letami v krajine.
Potom si Annie adoptovala DeeJaya, ktorý bol zachránený zo psej farmy. „Za takmer dva roky som bola svedkom toho, čo sa v skutočnosti deje na psích farmách… bola to dôležitá skúsenosť,“ povedala. „Vidíte, ako hrozne to tam vyzerá, ako zle sa so psami zaobchádza a ako prenášajú všetky choroby… potom máte pocit, že je to v mnohých ohľadoch nesprávne. V reštaurácii celý tento proces nevnímate.“
(Článok pokračuje na ďalšej strane)