fbpx

Ako sa chrániť pred zlodejmi iPhonov? Takto sa do vášho zariadenia dostanú len veľmi ťažko

Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

Spoločnosť Apple na svojej webovej stránke upozorňuje, že „ste zodpovední za udržiavanie prístupu k svojim dôveryhodným zariadeniam a k svojmu kľúču obnovy. Ak stratíte obe tieto položky, môže dôjsť k trvalému zablokovaniu vášho účtu“.

Jeff Pollard, viceprezident a hlavný analytik spoločnosti Forrester Research, uviedol, že spoločnosť by mala ponúknuť viac možností zákazníckej podpory a „spôsoby, ako sa môžu používatelia Apple overiť, aby mohli tieto nastavenia resetovať“. Zatiaľ však existuje niekoľko krokov, ktoré môžu používatelia podniknúť, aby sa potenciálne chránili pred tým, že sa im to stane.

Chráňte si prístupový kód

Prvým krokom je ochrana prístupového kódu. Hovorca spoločnosti Apple pre CNN uviedol, že ľudia môžu pri odomykaní telefónu na verejnosti používať Face ID alebo Touch ID, aby svoj prístupový kód neprezradili nikomu, kto by ich mohol sledovať.

Používatelia môžu nastaviť aj dlhší alfanumerický prístupový kód, ktorý je ťažšie zistiť. Majitelia zariadení by tiež mali okamžite zmeniť prístupový kód, ak sa domnievajú, že ho videl niekto iný.

Pozrite sa na nastavenia času obrazovky

Ďalším krokom, ktorý by niekto mohol zvážiť, je hack, ktorý nemusí byť schválený spoločnosťou Apple, ale ktorý koluje na internete. V rámci nastavenia tzv. Času pri obrazovke (Screen Time) v iPhone, ktoré umožňuje opatrovníkom nastaviť obmedzenia, ako môžu deti používať zariadenie, existuje možnosť nastaviť sekundárne heslo, ktoré by sa vyžadovalo od každého používateľa pred úspešnou zmenou Apple ID. Ak to povolíte, zlodej bude pred zmenou hesla Apple ID vyzvaný na zadanie tohto druhého hesla.

Pravidelne si zálohujte telefón

Nakoniec sa používatelia môžu chrániť pravidelným zálohovaním iPhonu – prostredníctvom iCloudu alebo iTunes – aby bolo možné obnoviť údaje v prípade krádeže iPhonu. Používatelia zároveň môžu zvážiť uloženie dôležitých fotografií alebo iných citlivých súborov a údajov v inej cloudovej službe, ako sú napríklad Google Photos, Microsoft OneDrive, Amazon Photos alebo Dropbox. To síce nezabráni osobe získať prístup k zariadeniu, ale malo budete mať záruku, že aspoň neprídete o dôležité súbory z telefónu, ak sa tak náhodou stane.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie