Ako často sa sprchovať, aby sme neškodili pokožke? Odborníci v tom majú jasno

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Freepik

Pokiaľ používaš antibakteriálne mydlá, tie môžu zabíjať prirodzené baktérie, čím dosiahneš nerovnováhu mikroorganizmov na pokožke a podporíš výskyt odolnejších, menej priateľských organizmov.

Koľkokrát do týždňa sa máme sprchovať?

Prospešné sa javí menej časté sprchovanie. Vedie k udržiavaniu prirodzenej stabilite olejov a baktérií na tvoje pokožke, čím sa zlepšuje jej zdravie a odolnosť. Odporúčajú sa kratšie intervaly v sprche, približne tri až štyri minúty, pričom sa zameriaš najmä na podpazušie a intímne partie, čo by malo stačiť na udržanie správnej hygieny. Okrem toho šetríš aj za drahocennú vodu a eliminuješ spotrebu šampónov, gélov či mydiel, ktoré môžu obsahovať látky vyvolávajúce alergické reakcie.

Odborníci odporúčajú sprchovať sa niekoľkokrát do týždňa, pokiaľ nie si veľmi špinavý, spotený alebo nemáš inú príčinu na častejšie sprchovanie. Ak patríš k ľuďom so suchou či citlivou pokožkou, sprchovanie každý druhý deň alebo menej bude pre teba len prospešné. Ľudia s mastnou pokožkou alebo žijúci aktívnym spôsobom života, ktorí sa nadmerne potia, rozhodne potrebujú častejšie sprchy.

Sprchovanie je každého individuálna záležitosť a ideálna frekvencia závisí od typu pokožky či životného štýlu. Kým denné sprchovanie je pre niektorých ľudí nevyhnutnou súčasťou, iní ho praktizujú skôr zo zvyku ako zdravotnej potreby. Riaď sa predovšetkým svojimi pocitmi, kedy uznáš za vhodné, že je čas vliezť pod sprchu, taktiež počúvaj svoje telo a prispôsob hygienu jeho potrebám, aby si si udržal pokožku zdravú a sviežu.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie