Ako byť šťastnejší? Tréning mysle môže takisto pomôcť

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay)

Na čo teda sústrediť svoju myseľ? Zamerajme sa na naše veľké aj malé úspechy a na to, čo funguje a robí nám radosť. Napríklad ranný čaj, vďaka ktorému naštartujeme svoj deň. Alebo keď sa nám podarí včas vyzdvihnúť deti z družiny a užiť si spoločný čas. Snažme sa nechať odplávať myšlienky na to, čo nám v živote chýba a čo sa nám nedarí.

Pozitívne emócie sú späté aj s vyrovnanosťou a psychickou odolnosťou konkrétneho človeka. Životná spokojnosť je ovplyvňovaná aj tým, či poznáme svoje silné a slabé stránky. S tým prichádza aj nadhľad. Keď využívate svoje silné stránky, ste plní energie a radosti. Vďaka nim môžeme deň prežiť pozitívnejšie. Podľa koučov je cestou k spokojnosti poznania, čo nám robí dobre a čo nám sily naopak uberá.

Osvedčeným receptom, ako byť pozitívnejšie naladený, je byť vonku. Mnoho štúdií preukázalo, že pohyb v otvorenej krajine, napríklad len nenáročná prechádzka, vedie k vyvolaniu pocitu šťastia. Podobne pôsobí aj pravidelné dobrovoľníctvo. Ku šťastiu vedú aj rôzne záľuby. Pokiaľ nás dokážu odtrhnúť od bežných starostí a prinášajú nám radosť, vyhraďme si na nich dostatok času a snažme sa z neho neukrajovať.

Naplnený život neexistuje bez vďačnosti a láskavosti

Oxytocín aj dopamín, hormóny späté s pocitom šťastia a radosti, môžeme podporiť vďačnosťou a láskavosťou. Nezabúdajme preto na vzťahy vo svojom živote, venujme im svoju pozornosť a čas, poďakujme dôležitým ľuďom v našom živote. Ak sa naučíme druhých oceniť, aj nám bude lepšie.

Vážme si to, čo máme a snažme sa vzdať predstavy, že potrebujeme stále viac. Môžeme tak uvoľniť tlak, ktorý nás zviera.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie