fbpx

Ako byť šťastnejší? Tréning mysle môže takisto pomôcť

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: Pixabay)

Hoci je životná spokojnosť do značnej miery dedičná, každý ju môže podporiť. Šťastie nesúvisí s majetkom, vzhľadom alebo pracovnými úspechmi.

Mnoho terapeutov sa stretáva s klientmi, ktorí majú pocit, že skrátka nemôžu byť šťastní, píše portál advise.novinky.cz. Čakajú, až bude ich život ľahší, až sa zbavia konkrétnych problémov alebo až niečo dosiahnu. Majú pocit, že šťastie je niečo, čo prichádza za odmenu. Ocitli sa v myšlienkovej pasci, pretože si myslia, že sú len obeťou svojho osudu. Sú večne nespokojní a frustrovaní. Uniká im pritom, že odkladanie pocitu šťastia nemá zmysel. Život nikdy nie je ideálny, a tak si treba užívať jeho nedokonalosť a zamerať sa na všetko, z čoho sa dá radovať.

Mnoho ľudí vníma svoje šťastie len v závislosti od toho, či sú bohatší, krajší alebo úspešnejší ako tí druhí. Porovnávanie môže mať korene už v detstve, mnoho ľudí si ho totiž odnáša zo školy. Rovnako ako toxický tlak, že za chyby sa platí. Ľudia, ktorí si dovoľujú chybovať a za chyby sa vo svojej mysli netrestajú, sú v živote obvykle úspešnejší. Neplytvajú svoju energiu, čas a ani mentálnu kapacitu na pocity previnenia, neobávajú sa zlyhania a vďaka pozitívne nastavenej mysli sú odolnejšie.

Trénujme svoju myseľ v radosti a šťastí

Kľúč k šťastiu znie jednoducho: buďme šťastní bez ohľadu na čokoľvek. Životnú spokojnosť môžeme ovplyvniť tým, ako o veciach premýšľame a ako ich hodnotíme. Podľa koučov sa ku šťastiu dá dôjsť aj výberom myšlienok.

Každý z nás totiž svoje nastavenie mysle môže ovplyvniť a naladiť sa na pozitívnu vlnu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie