Čo sa týka hnačky, pre deti od jedného roka a tehotné aj dojčiace ženy je vhodný liek s účinnou látkou diosmectite. Pozor u liekov na alergiu – najčastejšie podávaný liek sa podáva 1x denne, ale u detí do 12 rokov treba dávku rozdeliť a podať 2x denne. Niektoré nosové spreje a očné kvapky proti alergii sú vhodné až od 4 alebo 6 rokov, liek proti nevoľnosti v dopravných prostriedkoch je určený deťom od 2 rokov.
Podľa portálu omni-biotic.com hnačku nemusí vyvolať iba zmena prostredia a nutnosť zvyknúť si na rozdielne chute. Problémy tiež môžu spôsobiť baktérie ako Escherichia coli, Campylobacter alebo Salmonella. Tieto baktérie sa do nášho tela dostávajú po nevhodne tepelne upravených potravinách alebo po konzumácii kontaminovanej vody. Ak si podľahol hnačke, nezabudni doplniť stratené minerály elektrolytovými nápojmi.
Aby si tomu predišiel, už doma si vieš včas pripraviť svoje črevá na zmenené podmienky. Pomôžu vysokokvalitné probiotiká, ktoré podporujú črevo množstvom užitočných symbiontov. Zdravá a rozmanitá črevná flóra potom dokáže oveľa lepšie bojovať proti cudzím útočníkom a vytláča z tela zlé mikroorganizmy skôr, ako narobia viac škody.
Mysli na to hlavne v týchto krajinách:
Egypt
Až 92 % návštevníkov bez probiotickej ochrany čriev sa z plavby po Níle vráti s hnačkou.
Turecko
Ani ten najluxusnejší hotel ťa neochráni pred salmonelou. Dodržiavaj vlastné hygienické pravidlá a často a dôkladne si umývaj ruky!
Ďaleký východ
Pri otváraní fľaše s vodou sa zameraj na zvuk. Keď sa ozve “pop”, všetko je v poriadku. Ak to nepočuješ, stará fľaša bola naplnená vodou z vodovodu – potom je čas držať sa od nej ďalej!
Stredomorské krajiny a východná Európa
Nikdy nepi vodu z vodovodu! V opačnom prípade tvoje telo „navštívi“ baktéria Shigella.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)