Futbalový smútok v Trnave. Spartak delili od bodu proti Ludogorcu Razgrad sekundy

Vpravo na snímke radosť hráčov Spartaka po strelení gólu počas zápasu 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) FC Spartak Trnava - PFK Ludogorec Razgrad v Trnave vo štvrtok 30. novembra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj. Na snímke vľavo hráč Spartaka Philip Azango a hráč Ludogorca Asiak Fonn Witry počas zápasu 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy (EKL) FC Spartak Trnava - PFK Ludogorec Razgrad v Trnave vo štvrtok 30. novembra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Takto si to dozaista nepredstavovali. Vo štvrtok večer sa v rámci 5. hracieho kola Konferenčnej ligy predviedli futbalisti Spartaka Trnava proti bulharskému Ludogorcu Razgrad. Na trávniku v City Aréne ukázali dostačujúci výkon, boli dokonca blízko k bodovému zisku. Žiaľ, pre nich 5 sekúnd pred koncom nadstaveného času dostali gól na 1:2.

Futbal, ktorý sa ľuďom páčil

Zverenci trénera Michala Gašparíka vstupovali do štvrtkového zápasu s vedomím, že už nemôžu postúpiť do jarnej vyraďovacej fázy. Hrali však stále o veľa – o svoje meno, kredit, klubový koeficient a zaiste aj o peniaze. Postavili sa proti súperovi, ktorý ho v septembrovom prvom vzájomnom zápase zdolal 4:0.

Tentoraz sa na trávniku v City Aréne písal iný príbeh. Priaznivejší pre nášho pohárového zástupcu. 10158 divákov videlo sprvu opatrný futbal, hralo sa medzi šestnástkami. Prvý rozruch priniesla až situácia, po ktorej napol sieť za brankárom Takáčom Tekpetey, no pískal sa napokon ofsajd. Hostia z Bulharska zahrozili v prvom polčase ešte raz, hlavičku Piotrowského vyrazil Takáč. Trnave v prvom polčase chýbalo väčšie, početnejšie doplnenie útoku.

V druhom polčase sa hralo oveľa ofenzívnejšie. Po pár minútach bol v šanci Naressi, proti jeho zakončeniu bol opäť skvelý Takáč. V 66. min. sa zaskvel skvelým zákrokom aj proti pokusu Vidala. O 8 minút neskôr bol však už prikrátky na strelu Duaha, ktorý si narazil k Tekepeteyom. Zdalo sa, že hostia sú na koni, hrali o postup…