V Prezidentskom paláci hlava štátu rokovala s lídrami koaličných strán a opozičného Kresťanskodemokratického hnutia. Peter Pellegrini povedal, že tak reagoval na výzvu PS, SaS a KDH, aby sa stretli k zahraničnej politike Slovenska. Za relevantnejšie však považoval, aby opoziční lídri diskutovali spolu s koaličnými. Predsedovia PS a SaS toto pozvanie odmietli.
Prezident po stretnutí lídrov ubezpečoval, že nikto z koaličných lídrov ani predseda opozičného KDH si neželá a nepripravuje vystúpenie Slovenska z Európskej únie a NATO. Jeden z dôvodov pravidelných demonštrácií preto považuje za irelevantný, lebo nikto sa „nechystá, neorganizuje ani nepredpokladá, že by budúcnosť Slovenska mohla byť mimo týchto organizácií“.
Pellegrini zároveň kritizoval predsedov PS a SaS za to, že do Prezidentského paláca neprišli. Podľa jeho slov, ak by prišli, museli by uznať, že nikto nechystá odchod z EÚ. Napriek tomu sa vraj bude snažiť o takéto stretnutia lídrov opozičných a koaličných strán na témy zahraničnej politiky a energetickej bezpečnosti.
Vyzdvihli účasť predsedu KDH
Premiér Robert Ficov na adresu nezúčastnených lídrov Progresívneho Slovenska a SaS povedal, že „niekto tu je na smiech“ a dodal, že neprišli, aby mohli ďalej šíriť klamstvo o vystúpení z EÚ.
Predseda PS Michal Šimečka sa na tlačovej besede vyjadril k okrúhlemu stolu u hlavy štátu ako o pasci. Podľa neho prezident posvätil Ficovu cestu do Moskvy, útoky na EÚ či Česko. „Namiesto toho, aby tieto kroky prezident jasne odmietol, naskočil na hru vládnych predstaviteľov,“ povedal Šimečka.
Premiér, podobne ako prezident vyzdvihol, že na stretnutie prišiel šéf opozičného KDH Milan Majerský. Ten povedal, že koaliční lídri síce deklarovali nemennosť ukotvenia Slovenska v EÚ a NATO, ale podľa neho to treba naplniť aj skutkami. V prípade protestov podotkol, že občania proti vláde neprotestovali v reakcii na lži, ale v reakcii na vyhlásenia jednotlivých členov vládnej koalície.
Danko chce členstvo v inej podobe
Šéf národniarov po stretnutí tiež hovoril, že Slovensko patrí do EÚ a NATO, ale chce novú podobu členstva. Povedal, že SNS je zástancom reformy Európskej únie a reformy spolupráce členských štátov v oblasti bezpečnosti.
Fico zase navrhol aktuálne zahraničnopolitické otázky riešiť na pravidelných stretnutiach troch najvyšších ústavných činiteľov. Druhou alternatívou je podľa neho pokúsiť sa dohodnúť na tézach zahraničnej politiky, ktoré by boli predmetom rokovania národnej rady.