Herečka Tereza Ramba na konci novembra vydesila fanúšikov správou, že leží v nemocnici s vážnou chorobou. Teraz sa konečne ozvala a všetkých upokojila, že sa jej už darí lepšie.
Obľúbená herečka Tereza Ramba potešila svojich priaznivcov. „Krásny nový rok, ľud! Ako sa máte?,“ prehovorila na instagrame Ramba o chorobe, kvôli ktorej skončila vo špitále.
Všetkým poďakovala za podporu. „Bola to dobrodružná výprava. A stále je. Chcem vám poďakovať za to, akí ste, za každú krásnu správu,“ zdieľala v stredu herečka. „Ďakujem, že ste ma podržali, aj keď nemôžem byť online,“ priznala Ramba, ktorá mala prekonať zápal mozgových blán.
Stále sa ale musí šetriť. „Vďaka, že môžeme tvoriť toľko krásnych vecí. Veľmi sa teším na tento rok, užívam si pokoj,“ vysvetlila hviezda Bobulí.
Všíma si teraz vraj všetky malé krásy na svete. „Mám radosť z maličkostí, z toho, keď mi nezomrie kvások, alebo z detí a psov pod bundou,“ uzavrela.
Galéria
Skolila ju vážna choroba
Podľa českých médií jej diagnostikovali meningitídu, známejšiu ako zápal mozgových blán. Táto choroba patrí medzi nebezpečné zdravotné stavy, pričom každého desiateho pacienta pripraví o život.
Herečka o svojom stave informovala prostredníctvom Instagramu, kde priznala, že príspevok musela nadiktovať, pretože sa nemohla pozerať do bieleho svetla. „Život vás skrátka niekedy zastaví, ale ja verím, že akákoľvek choroba alebo nevľúdna okolnosť, čo sa nám v živote deje, je len ďalšia cesta k niečomu väčšiemu a lepšiemu. Príde mi fér s vami toto zdieľať, takže na seba dávajte pozor, odpočívajte a starajte sa o seba,“ odkázala vtedy svojim sledovateľom.
Čo je meningitída?
Zápal mozgových blán, známy aj ako meningitída, je ochorenie, pri ktorom dochádza k opuchu mozgových tkanív. Najčastejšie ho spôsobujú baktérie alebo vírusy, ktoré preniknú do mozgu cez krv alebo dýchacie cesty. Meningitída sa však môže zamieňať s inými ochoreniami, čo môže oddialiť správnu diagnózu.
Bakteriálna forma, konkrétne meningokoková infekcia, má úmrtnosť 10-15 % aj pri včasnej liečbe. Pri pneumokokovej meningitíde dosahuje úmrtnosť až 20-30 %, hlavne u starších ľudí a osôb s oslabenou imunitou. Choroba môže zanechať trvalé následky, ako sú epilepsia, strata sluchu či poškodenie mozgu.