Slovenský moderátor prežíval chvíle strachu. Novonarodenému synčekovi robili dôležitý zákrok

Reklama
Na snímke moderátor s manželkou a nožičkou novonarodeného synčeka. Zdroj: INSTAGRAM/Vlado Varecha

Známy slovenský moderátor so svojou manželkou nedávno prežili stresujúci moment, keď ich dvojtýždňový syn musel podstúpiť dôležitý zákrok na hlavičke.

Rozhlasový a televízny moderátor Vlado Varecha a jeho manželka prežívali šťastné chvíle na konci októbra, keď sa tešili z príchodu svojho malého Timima. Lenže niekoľko dní po jeho narodení musel chlapček podstúpiť zákrok, píše portál topky.sk.

Pred niekoľkými mesiacmi moderátor prekvapil svojich fanúšikov šťastnou správou. „Čoskoro tu bude s nami … malý Vareška,“ uviedol na sociálnej sieti k fotografii.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✨Len Paty ✨ (@lenpatylen)

Taktiež aj príchodom synčeka na svet sa nedávno pochválil. „Pri každom jednom kroku budeme odteraz s tebou…“ napísal na Instagram k záberu synčekovej nožičky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vlado Varecha (@lado.varecha)

Avšak krátko po jeho narodení museli čeliť nepríjemnému zákroku. „Dnes sme nechali nášmu bupkovi odstrániť kefalhematóm (dokopy 35 ml),“ priznala sa jeho manželka Patrícia na sociálnej sieti. „Nie vždy sa riešia len príjemné veci, ale dobre je,“ dodal k tomu moderátor.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ✨Len Paty ✨ (@lenpatylen)

Čo je to kefalhematóm a ako vzniká?

Kefalhematóm je stav, ktorý sa môže vyskytnúť u novorodencov v dôsledku tlaku počas pôrodu. Ide o nahromadenie krvi medzi kosťou lebky a jej obalom (periostom), čo vzniká prasknutím malých krvných ciev.

Objavuje sa najčastejšie na temennej kosti a zvyčajne je mäkký. Kefalhematóm sa často vyskytuje pri komplikovanejších pôrodoch, ako je použitie vákuového extraktora alebo klieští.

Tento stav zvyčajne nevyžaduje liečbu, pretože krv sa prirodzene vstrebáva v priebehu niekoľkých týždňov. Lekár však musí stav sledovať, aby sa vylúčili možné komplikácie, ako infekcia alebo anémia. Väčšinou nemá dlhodobé následky na zdravie dieťaťa.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie