Ivan Korčok vstúpi do straníckej politiky. Dohodol sa s Progresívnym Slovenskom

Reklama
Na snímke podpredseda parlamentu Michal Šimečka a Ivan Korčok. Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann, FOTO TASR/Jaroslav Novák

Už niekoľko mesiacov kolujú dohady o tom, že bývalý minister zahraničných vecí a prezidentský kandidát Ivan Korčok plánuje vstúpiť do straníckej politiky. Najviac sa spomínala možnosť spolupráce s Progresívnym Slovenskom, no záujem mali aj strany Demokrati a SaS. Teraz však tieto špekulácie vyzerajú byť uzavreté.

Viaceré zdroje pre portál Aktuality.sk potvrdili, ku komu sa Korčok pripojí. Ako sa už prvotne špekulovalo, najčastejšie sa spájala spolupráca so stranou Progresívne Slovensko.

Podľa portálu by oznámenie o spolupráci malo byť zverejnené čoskoro. Spočiatku sa spomínal dátum 17. november, symbolicky viazaný na 35. výročie Nežnej revolúcie. Tento návrh však bol nakoniec zamietnutý, aby sa predišlo dojmu, že by sa odkaz Novembra ’89 využil na politické účely. „Napokon sa rozhodli urobiť to skôr, aby to nepôsobilo ako privlastnenie si odkazu Novembra 89,“ uviedol jeden zo zdrojov.

Momentálne nie je jasné, akú konkrétnu úlohu bude Korčok v spolupráci s Progresívnym Slovenskom zastávať – či vstúpi priamo do hnutia alebo pôjde o menej formálnu spoluprácu, podobne ako v prípade bývalého premiéra Ľudovíta Ódora.

Samotný Korčok ani predstavitelia Progresívneho Slovenska zatiaľ neodpovedali na otázky týkajúce sa ich možnej spolupráce.

Pridá sa aj bývalá poslankyňa z KDH?

Údajne aj bývalá poslankyňa z KDH, Martina Bajo Holečková, sa tiež zúčastňuje rokovaní so zástupcami Progresívneho Slovenska. Tieto diskusie sú však v inej fáze než rokovania s Ivanom Korčokom. Pre portál to potvrdili viaceré zdroje.

Martina Bajo Holečková opustila KDH pred niekoľkými mesiacmi po tom, čo ju strana odvolala z pozície predsedníčky poslaneckého klubu. Medzi dôvodmi, ktoré uviedla, boli aj jej pocit, že bola pre niektorých členov strany „príliš viditeľná“, a nespokojnosť s tým, že KDH podľa nej nedostatočne kritizovalo politiku vládnej koalície a strany Smer. Hovorila aj o tom, že strana sa nevyjadrila jasne počas protestov proti vládnym opatreniam, výnimkou boli iba protesty organizované opozíciou.

KDH jej vyčítalo postoj k otázke interrupcií, keď sa vyjadrila za zachovanie status quo. Taktiež jej vyčítali, že sa viac starala o svoj mediálny obraz než o prácu predsedníčky poslaneckého klubu, pričom problémom bola aj jej fotografia so zahraničnými médiami, ktoré konzervatívci považujú za liberálne.

Rovnako ako Ivan Korčok aj Bajo Holečková rokovala s viacerými politickými stranami, okrem Progresívneho Slovenska aj so SaS a Demokratmi. Od začiatku sa však spomínalo, že hľadá spoluprácu s Ivanom Korčokom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie