Mokošová pridala na World Challenge Cupe v Osijeku ďalšie pódium

Barbora Mokošová
Zdroj foto: TASR

Slovenská gymnastka Barbora Mokošová si cez víkend pripísala dve pódiové umiestnenia na podujatí World Challenge Cup v Osijeku. Po tretej priečke na bradlách pridala v nedeľu druhé miesto vo finálovom cvičení na kladine so známkou 12,700. Triumfovala Austrálčanka Georgia Godwinová (13,900).

Dvadsaťšesťročná slovenská gymnastka si v priebehu troch týždňov vybojovala v challenge seriáli Svetového pohára spolu štyri cenné kovy. Koncom mája v bulharskej Varne obsadila vo finále na bradlách tretie miesto so známkou 12,866. Začiatkom júna v Tel Avive v rovnakej disciplíne triumfovala, keď dosiahla hodnotenie 13,300 bodu. „Bol to pre nás už tretí náročný pretekársky víkend a v nich nezabudnuteľné skvelé výkony,“ zhodnotil pre TASR Mokošovej tréner Martin Zvalo.