7 najväčších slovenských športových talentov

Zdroj: FOTO TASR/Pavol Zachar, Martin Baumann

Slovensko patrí v celosvetovom meradle medzi malé krajiny. Napriek tomu pravidelne dotuje svetový šport výnimočnými osobnosťami. Vo výbere najväčších slovenských športových talentov sme si posvietili na 7 mladých športovcov, ktorí oplývajú veľkým potenciálom.

Filip Federič, atletika

Ján Volko je známym slovenským atlétom, ktorý pre Slovensko získal nejedno ocenenie. V šľapajách kolegu kráča 19-ročný mladík, ktorý s časom 10,32 sekundy na mítingu World Athletics Continental Tour v Rakúsku zlomil Volkov národný juniorský rekord v behu na sto metrov.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Filip Federic (@filip_federic1)

Na Majstrovstvách Európy 2023 obsadil v konkurencii najlepších juniorských atlétov šieste miesto v behu na 100 metrov. Do finále sa dostal aj v behu na 200 metrov, kde skončil ôsmy.

Viktória Forster, atletika

Venovala sa gymnastike aj biatlonu. Napokon si jej srdce podmanila atletika. 21-ročná šprintérka získala na letnej Univerziáde 2023 zlatú medailu v behu na 100 metrov cez prekážky.

Príspevok, ktorý zdieľa VIKTÓRIA (@viky.forster)

Okrem najcennejšieho kovu zlomila časom 12,72 sekúnd národný rekord a splnila si sen v podobe kvalifikácie na ZOH 2024 v Paríži. Tvrdý a poctivý tréning spojený s pokorným prístupom a rešpektom k súperkám prináša v jej kariére ovocie a slovenskí fanúšikovia sa môžu už teraz tešiť na to, čo predvedie pod piatimi olympijskými kruhmi.